Muhammed Ali: 'Sisi eşine saraylar yaptırıyor, halk çöpten yiyor!'

Mısırlı işadamı ve sanatçı Muhammed Ali, İngiltere'nin başkenti Londra’da açıklamalarda bulundu. Ali, "Mısır’da bir cumhurbaşkanı var, eşi için saraylar inşa ediyor, halk ise çöpten yiyor" dedi.

Dünya 20.11.2019 - 17:37 20.11.2019 - 17:37

Mısır Silahlı kuvvetleri ile yaptığı çalışmalar karşılığında ödemelerini alamayan ve daha sonra Mısır'ın kanlı diktatörü Abdülfettah es-Sisi’nin yolsuzluklarıyla alakalı belgeler paylaşan Mısırlı işadamı ve sanatçı Muhammed Ali, İngiltere'nin başkenti Londra’da açıklamalarda bulundu.

AVRUPALILAR İÇİN DE TEHLİKE!

İngiltere’nin başkenti Londra’da konuşan Muhammed Ali, “Mısır’da bir cumhurbaşkanı var, eşi için saraylar inşa ediyor, halk ise çöpten yiyor” dedi. Ali, Avrupalılara da seslenerek “Nil suyundan –Sisi tarafından- vazgeçiş sadece Mısır halkı için değil, aynı zamanda siz Avrupalılar için de tehlike arz ediyor. Çünkü susuzluk insanları Avrupa’ya göçe itecek ki Avrupa bunu istemiyor” diye konuştu.

60 BİN SİYASİ TUTUKLU VAR

Ali, “Hareketlilik bir-iki ay içerisinde başlayacak” dedi. Şu anda Mısır’ın mevcut Cumhurbaşkanı Sisi’yi indirmek için kapsamlı bir çalışma içinde olduklarını belirten Muhammed Ali, tüm muhalif katmanları içine alacak bir çaba harcadıklarını söyledi. Bu süreçte farklı şehirlerde konuşacağını ifade eden Ali, Batı ülkelerinin Mısır’da fakirliğin yüzde 40 oranını geçtiğini dile getirdi. Ali ayrıca ülkenin eğitim kalitesinde dünyada 127’nci sırada olduğunu belirtip Mısır’da 60 bin siyasi tutuklu olduğunu söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@