Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile telefonda yaptığı görüşmeyi aktardıç 

İnce, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştireceği ziyaret ve cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bakanlık teklifi iddialarını yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu'nun ziyareti için "Milli Yol, Bağımsız Türkiye’ye gitmişse bize de gelecektir. Bekliyorum. Buyursun." diyen İnce, "Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ama gazetecilerin yazdığı haberler üzerinden konuşmam. Ben müzakereye açığım." ifadelerini kullandı. 

İşte Abdulkadir Selvi'nin yazısının ilgili bölümü:

KILIÇDAROĞLU GELİRSE

- Kemal Bey ziyaretinize gelirse, çekilmenizi müzakere etmek isterse tavrınız ne olur?  

Milli Yol, Bağımsız Türkiye’ye gitmişse bize de gelecektir. Bekliyorum. Buyursun.

CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI  

- Size cumhurbaşkanı yardımcılığı ya da bakanlık önerilirse tavrınız ne olur?

Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ama gazetecilerin yazdığı haberler üzerinden konuşmam. Ben müzakereye açığım.

KEMAL BEY AĞABEYİMDİR

- Kemal Bey’in ziyaretiyle ilgili olarak “Ağabeyimdir, genel başkanlığımı yapmıştır” şeklindeki sözleriniz Kılıçdaroğlu’nun teklifini kabul edeceğiniz şeklinde yorumlandı.

TBMM Başkanlığı için yapılan ilk tur oylaması sonuçlandı! TBMM Başkanlığı için yapılan ilk tur oylaması sonuçlandı!

Kemal Bey benden yaşça büyük. Doğrudur, genel başkanlığımı yaptı. Benim ağabeyimdir. Hürmet ederim. Siyaset başka bir şeydir. Uçakta Karayalçın’la karşılaştık. Karayalçın benim genel başkanımdı. İlgilendim, hürmet ettim. Ben CHP kültürü ile yetişmiş bir insanım. Bu insani bir çizgidir.