CHP'nin anketçisi olarak bilinen Gezici Araştırma Başkanı Murat Gezici, CNN Türk'te muhalefeti kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili yoğun bir manipülasyon yapıldığını söyleyen Gezici, "İktidarı Sayın Erdoğan ve iktidar karşıtlığı bir düşmanlığın ötesine geçerek Türk devleti düşmanlığına döndü. Devlet yok algısı kurularak ayrı bir yapı oluşturulmak istendi. Depremin 8. saatinde mikrofonu alıp vatandaşa tutarak 'çadırınız geldi mi yemek geldi mi' sorusunun çok doğru iyi niyetli bir soru olmadığını öngörüyorum." dedi.

"KANAL İSTANBUL'UN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU TEKRAR GÜNDEME KOYMAMIZ GEREKİYOR"

Bir müteahhit skandalı daha! Sağlam binayı böyle yıkıma uğrattı Bir müteahhit skandalı daha! Sağlam binayı böyle yıkıma uğrattı

"Kanal İstanbul'un ne kadar önemli bir proje olduğunu bize tekrar kamuoyunun gündemine koymamız gerekir" diyen Gezici, "Yeni rezerv alanı oluşturarak konut alanı açılarak kentsel dönüşümü dolaylı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 2.5 milyon İstanbulluyu götürebilirsiniz yeni binalara. Bunu iktidarı ve muhalefet bir arada yapması gerekir." ifadelerini kullandı.