Kabinedeki iki isim yerine yapılan atamalara ilişkin kararname, Resmi Gazete'de yayınlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na, istifa eden Mehmet Özhaseki yerine İstanbul Milletvekili Murat Kurum atandı.

Bakanlıkta devir teslim töreni gerçekleştirildi

Dün gece yapılan atama sonrası bakanlık binasında, devir teslim töreni gerçekleştirildi.

TBMM'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılına özel tezkere TBMM'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılına özel tezkere

Eski ve yeni bakan, törende yeni döneme ilişkin duygu ve düşüncelerini aktardı.

"Elimizi taşın altına koyarak deprem dönüşümünü başlatmak istiyoruz"

Törende konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Görev aldığım her işte amacım, hedefim aziz milletimize hizmet etmek oldu." dedi.

Bakan Murat Kurum, açıklamalarında şunları söyledi:

Görevi bana tebliğ eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. 94'ten bu yana gerek belediye başkanlığı, bakanlık, genel başkanlık görevlerinde örnek aldığımız Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Farklı görevlerde çalıştılar, ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Görev aldığım her işte amacım, hedefim aziz milletimize hizmet etmek oldu. Yeri geldi depremde, selde, heyelanda milletimiz için koşturduk. Geçmişte ne yaptıysak yine aynı şekilde devam edeceğiz. Kendiliğine dahi yıkılan binalar dahil deprem dönüşümünde her türlü gayreti, hiçbir siyaset gözetmeksizin hep birlikte elimizi taşın altına koyarak deprem dönüşümünü başlatmak istiyoruz.

"Belediyelerimizle iç içe çalışmalar yürüteceğiz"

İklim değişikliğiyle mücadele bakanlığımızın en önemli görevlerinden bir tanesi. Yeşilimizi gözümüz gibi koruyacak, güzelliğe güzellik katacak yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Çevre komisyonu üyelerimizle çok güzel çalışmalar yaptık. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine aynı uyumu göstermek üzere bu noktada artırmaya devam edeceğiz. Belediyelerimizle iç içe çalışmalar yürüteceğiz. Bakanlıkta birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarımla birlikte aynı amaç doğrultusunda devam edeceğiz.

Helallik istedi

Görevi teslim eden Mehmet Özhaseki, yaptığı konuşmada tüm mesai arkadaşlarından helallik istedi.

"Ülkem için doğru ne ise yapmaya gayret edeceğim"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği eski Bakanı Mehmet Özhaseki, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Görevi benim kadar iyi yapacağına inandığım bir arkadaşıma, kardeşime devrediyorum. Başlattığım, yarım bıraktığım işleri kardeşimin yapacağına inanıyorum. Ülkeye çok hizmetler ettik. Artık bugün görevimi tamamlıyorum. Bana düşen bir şey varsa elbette ki yapacağım. Ülkem ve milletim için doğru ne ise yapmaya gayret edeceğim. Değerli kardeşime başarılar diliyorum. Haklarınızı helal edin.