Murat Ongun kimdir?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir numaralı adamı Murat Ongun'u İBB İştiraki Ulaşım AŞ'deki görevinden alması sonrası herkes Murat Ongun'un geçmişini merak etmeye başladı. Eski bir medya mensubu olan isim, İBB'nin HDP-CHP-İYİ Parti ittifakına geçmesi sonrasında belediyenin sözcüsü olarak İmamoğlu tarafından atandı. Murat Ongun'un Ulaşım AŞ'deki görevinden alınmasıyla İBB'den bir kaç maaş aldığı ispatlanmış oldu.

Dosya 18.04.2020 - 21:54 18.04.2020 - 21:54

Onca seçim usulsüzlüklerine rağmen İstanbul il seçim kurulu tarafından mazbatası verilen CHP, İYİ Parti ve terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin ortak adayı olan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nden beri yanından ayırmadığı ve kendisinin sağ kolu olan Murat Ongun kimdir?

Murat Ongun kimdir?

Murat Ongun en parlak günlerini Ufuk Güldemirli günlerinde Habertürk kanalında geçirdi. Habertürk ekranlarına en çok çıkan, ana haberleri sunan kişi Murat Ongun’du.

Ufuk Güldemir hayatını kaybedince ve Habertürk satılınca bir süre ortalarda görülmedi. Sonrasında bir internet sitesiyle haberciliğe geri döndü. Yanında yine Habertürk ekibinden Aynur Tezel ve bazı arkadaşları vardı. Neredeyse 12 yıl önce girişilen internet serüveni uzun soluklu olmadı. Murat Ongun bunun dışında, bir süre Cem TV Genel Müdürlüğü yaptı ve Star TV'de Uğur Dündar yönetiminde de çalışmış bir gazetecidir.

İBB'nin bir senedir sözcülüğünü yapan isim, yaptığı çoğu açıklamada vatandaşın tepkisine paratonellik yapmakta.

Haber Vakti

Yorumlar (1)