Mursi’yi ‘’Şeriat mahkemesi’’ Yargıladı!!!

‘’Mısır, demokratik süreç açısından Türkiye’nin altmışlı yıllarını yaşıyor! Dün bizde nasıl Menderes Şehid edildi ise, bugün de Mısır’da Mursi şehid edildi! Mısır’da ki zulmün Türkiye’den bir farkı var! Burada ‘’laiklik’’ adına kurulan mahkemeler, Mısır’da ‘’İslam’’ adına kuruluyor! Şeriat Üniversitesi Ezher’in şeyhi onaylamadan idam dahi yapılamaz! Mısır, ‘’İslam’’ adına bu zulmü yapıyor!’’

Gündem 19.06.2019 - 12:19 19.06.2019 - 12:19

Akit tv ekranlarının en çok izlenen programı Milli Diriliş yine ezberleri bozdu! Türkiye’nin yakın siyasi hayatında önemli etkiye sahip isimlerinden Şevki Yılmaz’ın gündemi yorumladığı ve HaberVakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz’in hazırlayıp sunduğu Milli Diriliş’te, Mursi’nin şehadeti üzerinden, tarihi İstanbul seçimleri konuşuldu!

‘’Mısır, demokratik süreç açısından Türkiye’nin altmışlı yıllarını yaşıyor! Dün bizde nasıl Menderes Şehid edildi ise, bugün de Mısır’da Mursi şehid edildi! Mısır’da ki zulmün Türkiye’den bir farkı var! Burada ‘’laiklik’’ adına kurulan mahkemeler, Mısır’da ‘’İslam’’ adına kuruluyor! Şeriat Üniversitesi Ezher’in şeyhi onaylamadan idam dahi yapılamaz! Mısır, ‘’İslam’’ adına bu zulmü yapıyor!’’ diyerek sıra dışı yorumlarda bulunan Yılmaz, ‘’Mısır’da İhvan’ın yargılandığı mahkemenin kapısında ne yazıyor biliyor musunuz?’’ diye sorarak çok konuşulacak açıklamalara imza attı!

İstanbul seçimlerinin bu katliamla daha da önem kazandığını ifade eden Yılmaz: ‘’İstanbul, Batı’nın Türkiye’de ki emellerini hayata geçirmek için son duvar! Bu duvar yıkırsa hedef; Erdoğan’ı ve dolayısıyla Türkiye’nin Milli ve yerli yürüyüşünü engellemektir!’’ dedi…

Dünden bugüne Mısır’ın onurlu direnişi, İstanbul seçimleri ve ekranda kozlarını paylaşan adayların performansları, Saadet Partisi’nin tutumu ve 23 Haziran’ın önemi dahil bir çok konunun konuşulduğu başarılı sunucu Bülent Deniz’in hazırlayıp sunduğu Şevki Yılmaz’In özgün ve çarpıcı anlatımıyla gündemi yorumladığı Milli Diriliş izleyemeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için. Bir tık ötede.

HaberVakti / Özel haber

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@