Türk Yahudi toplumuna mensup Musevi işadamı Doğan Kasadolu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, işgalci Siyonist güçlerinin Ramazan-ı Şerif ayında Filistinli Müslümanlara ve kutsal mekanlara saldırısını lanetledi. Kasadolu, "Kudüs'te kalıcı barışın sorumluluğu tüm dünya liderlerinin omzundadır." ifadelerini kullandı.

 Musevi işadamı Doğan  Kasadolu, İşgalci İsrail'in Filistinli Müslümanlar üzerindeki bitmek tükenmek bilmeyen zulmünü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla sonlandırmaya davet etti.

Daha önce de Gazzeli çocuklara yardımlarıyla bilinen Türk-Yahudi toplumuna mensub işadamı, "Kudüs'te kalıcı barışın sorumluluğu tüm dünya liderlerinin omzundadır." ifadelerini kullandı.

Doğan Kasadolu Twitter paylaşımında şunları söyledi:

İsrail mahkemesinden, Yahudilerin Mescid-i Aksa'daki "yüksek sesle ibadetine" onay! İsrail mahkemesinden, Yahudilerin Mescid-i Aksa'daki "yüksek sesle ibadetine" onay!

"Türk Yahudi toplumuna mensup bir vatandaş olarak İsrail güçlerinin #MescidiAksa'ya yaptığı saldırıyı kınıyor ve lanetliyorum. Kudüs'te kalıcı barışın sorumluluğu tüm dünya liderlerinin omzundadır. Kendilerini acilen adım atmaya ve bu zulme dur demeye davet ediyorum"