''MÜSLÜMANların, apaçık haram olan piyango zilletine düşmesi, şahsiyetimiz ve kimliğimiz açısından, derin bir acı ve büyük bir kayıptır.'' diye Sofuoğlu, Milli Piyango'nun devlet eliyle sunulmaması gerektiğini vurguladı.

İşte Sofuoğlu'nun o yazısı:

Hayallerden bile büyük diye sunulan 'Millî Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi' bu yıl 80 milyon lira imiş. 

Eski parayla 80 trilyon..

Alemlerin Rabbi olan Allah Azze ve Celle’nin, Maide Sûresi ile açıkça haram kıldığı kumar illeti, ‘Milli Piyango’ adıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da yine toplumumuzun imanına kast ediyor!

İnsanlarımız sanki piyangoya mahkûm olmuşlar gibi, oluşturdukları uzun kuyruklarda, soğuktan titreye titreye kumardan medet bekliyor. 

Bu tablo, Müslümanların izzetine, gerçekten hiç yakışmıyor!

“Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki, saadete eresiniz. Şeytan, şüphesiz içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?" (Maide Suresi, 90-91)

Allah Azze ve Celle’nin, kumarı, mutlak biçimde yasakladığı Ayet-i Kerîmesi, bugünlerde yeniden Müslüman Anadolu’nun her şehrinde, her sokağında yankılanmayı bekliyor!..

Allah (c.c.)’ın yasak kıldığı kumara bulaşarak isyan zilletine düşen gönüller, maddi hayallerin peşinde sürüklenerek, manevi çöküntüler yaşıyor, benliğini kaybediyor ve Allah’ın rahmetinden uzaklaşarak gazabına yaklaşıyor! 

İlahiyatçılar, Mü’minleri, sonu azap ve ateş olan kumar illetine karşı uyarıyor:

CEHENNEME BİLET ALMAYIN!

Diyanet İşleri Başkanlığı, şans oyunlarının, kumar ve haram olduğunu açıkladı:  

"Şans faktörüne dayalı olan piyango, toto, loto, iddia, bahis, ganyan gibi tertip ve oyunlar, kumar ve haramdır.”

Hak etmeden, emek vermeden, ter akıtmadan, karşılığında üretmeden kazanılan para, HARAM paradır ve ne huzur getirmiştir ne de mutluluk! 

Acılardan, zavallı hayatlardan enstantaneler sunmuştur yalnızca..

PİYANGO, HARAMDIR! 

Kesinlikle helal değildir! Bunları alanlar da, verenler de hayır görmez!

MÜSLÜMANların, apaçık haram olan piyango zilletine düşmesi, şahsiyetimiz ve kimliğimiz açısından, derin bir acı ve büyük bir kayıptır!

Bir müminin haram olan piyangonun biletini alması, onun manevi hayatını tanzim eden altyapıya dinamit koyması demektir!

Cehennem, haram olan bir şeyin neticesidir. Bilet almak da haramdır. Oradan gelecek gelirler veya faydalar da haramdır. 

Her piyango bileti, cehenneme alınmış bir davetiye niteliği taşımaktadır!

Küçük amellerde bile zalimlerin adetlerinden uzak duran Müslümanların, büyük bir günahta zalimlerle yarışması akıl işi değildir! 

Günümüzde zulüm, televizyonlardan, bilgisayar oyunlarından, filmlerden, internetten her yönden, her şekliyle ve her an saldırıyor. Biz, Noel kutlamalarına karşı, piyango, kumar ve faize karşı, direncimizi yükseltmeli, direnişimizi asla kaybetmemeliyiz!

Piyango çekilişi, bir umut tacirliğidir. Bu, zulümdür. Asıl acı olan yanı, bu umut tacirliğini devletimizin yaptırıyor olmasıdır. Bu kesinlikle doğru değildir!

Bu toplum, Milli Piyango bileti alarak hayal kurmanın acizliğine, devlet eliyle sürüklenmemelidir!

Bu haram, Müslümanlara, devlet eliyle sunulmamalıdır!


Toplum, haramlar neticesinde uçurumun kenarında geziyor. Bir cinnet hali, cinayetler, sapkınlıklar, huzursuzluklar olarak toplumda dışa vuruyor.

Seyyar satıcıların bile sokakta herhangi bir şey satmaları yasak iken, kumar, açıkça serbest ve hatta teşvik ediliyor. 

Milli; milletle ilgili, millete özgü, millete has, anlamındadır.

Peki, kumar nasıl millî olmaktadır?!

“Kumar, Millîdir” demek, “Bu millet kumarbazdır" deyip onunla iftihar etmek değil midir?

Böyle bir iddiada bulunmak, cinnet geçirmektir!

Zulüm ve gözyaşına boğulan dünyaya, adalet ve merhamet ile yeniden nizam verme iradesinde olan kadim devletimiz, "Büyük Türkiye" yolunda, bu cinnete derhal dur demelidir!