Mustafa İslamoğlu'ndan Cübbeli Ahmet Hoca'ya sert tepki

İlahiyatçı-yazar Mustafa İslamoğlu, Cübbeli Ahmet Hoca'nın 'İslamoğlu'nun kanalı nalları dikti' ifadesine tepki göstererek 'Ben bunu 7 sene hiç muhatap almadım' ifadelerini kullanarak sifonu çekilmemiş tuvalet benzetmesinde bulundu.

Gündem 13.01.2020 - 12:27 13.01.2020 - 12:27

Akabe Vakfı'nın kurucusu Mustafa İslamoğlu, İsmailağa Cemaati'nin ünlü hatiplerinden Cübbeli Ahmet Hoca'nın Hilal TV'nin kapanmasıyla ilgili kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

HER ŞEYİN SATICISI ADAM

Cübbeli Ahmet geçtiğimiz günlerde bir sohbetinde İslamoğlu'nun kanalı olarak Hilal TV'nin kapanmasıyla ilgili ''Mustafa İslamoğlu'nun kanalı nalları dikti. Kapandı.'' ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamanın ardından Cübbeli Ahmet hakkında ''Kafasında sarık, suratında sakal, sırtında cübbbe ve kendine hoca sıfatı vermiş her şeyin satıcısı'' ifadelerini kullanan İslamoğlu, ''Dile bak, ifadeye bak. Sevindirik oluşuna bak, şu ahlaka, şu karaktere, şu seciyeye bak. Çocukluğundan beri bu ve babası da bir tarikatta nefis terbiyesi almış.'' açıklamasında bulundu.

SİFONU ÇEKİLMEMİŞ TUVALET GİBİ...

''Aranızda şunu söyleyenler olacaktır. 'Ya hocam şunu muhatap alma' diyeceksiniz ama ben bunu 7 sene muhatap almadım'' ifadelerini kullanan İslamoğlu, ''Bu memlekette nasıl haraca kestiler. Nasıl bu hale geldiler, Biraz da muhatap almamaktan kaynaklanmıyor mu? Bu şuna benziyor; tuvalet dolmuş, sifonu çekeceksiniz çekmiyorsunuz, 3-5 kere kullanıyorsunuz, önce tuvalet kokuyor, sonra salon kokuyor, sonra ev derken apartman kokuyor. Niye çekmedin sifonu? Muhatap almadım. İşte böyle oluyor. Muhatap almama kaçış bahanesi...'' açıklamasında bulundu.

HaberVakti

Yorumlar (11)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@