Mustafa Öztürk: 28 Şubat'ta darbe yapanlar, bu kadar din programını neden yaptı?

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün tartışma konusu olan görüntülerinin devamında 28 Şubat sürecinde ilahiyatçıların ve dindarların nasıl aşağılandığını ortaya koyan çarpıcı açıklamalarda bulunduğu görüldü.

Gündem 06.12.2020 - 17:17 06.12.2020 - 17:17

Geçtiğimiz günlerde Kur'an ayetleriyle ilgili söylediği sözler nedeniyle eleştirilen Prof. Dr. Mustafa Öztürk, tepkilerin ardından Marmara İlahiyat Fakültesi'ndeki görevinden istifa etmişti. Tartışma konusu olan görüntülerin devamında Öztürk'ün çok çarpıcı bir gerçeği nasıl ortaya koyduğu da görüldü.

ZEKERİYA BEYAZ ÜZERİNDEN BİZİMLE DALGA GEÇTİLER

28 Şubat'ta dindarlar üzerinde oynanan oyunları çarpıcı bir şekilde ortaya koyan Öztürk, ''İsmail Nacar'lar, Zekeriya Beyaz'lar 28 Şubat'ta her akşam televizyondaydı. 28 Şubat'ta bir Filistin gösterisine darbe yapan p... bu kadar din programını neden yaptı? 'Tavuktan kurban olur mu?' Bunun için yaptılar. Fatih Altaylı, Cübbeli niye çıkarıp, bıyığının altından nasıl gülüyorsa 'O figür üzerinden aha buyrun muhafazakarın dünya görüşü, hali budur' diyerek dalga geçiyorsa 28 Şubat'ta Zekeriye Bayaz'lar üzerinden 'Aha bunların profesörü bu kadar olur' İlahiyat dünyasına başka bir adilik daha yaptılar. En prestijli ilahiyatımızın başına bu de... getirip dekan yaptılar. Adamın kanına dokunuyor. Arkadaşlar dinin izzetini, ilahiyatın şerefini, Kur'an-ı Kerim'in hürmetini korumakla mükellefiz. Ben hürmetsizlik etmedim. Ama sizin gibi öküz gibi inanmak zorunda da değilim. Siz işi çözmüşsünüz. 'İster inan ister inanma'...Bu mudur yani, bu mu? Allah bile Kur'an- Kerim'de kırk dereden su getir diyor. Sen niye getirmiyorsun, ben getirmeye çalışıyorum'' ifadelerini kullandı.

'BEN GİDİP FINDIK TOPLAYACAĞIM'

Medyascope'a konuşan Öztürk geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik tepkilerin ardından, ''Ben de etten kemikten bir insanım. Benim de bir takat sınırım, usanç limitim var. Ben ajitasyon yapmıyorum. Sürekli şunu dillerine doluyorlar. Yok efendim, 2 sene önce yurtdışına gideceğimi söylemişim de gidememişim de, ağlamışım da filan falan… Yok arkadaş! Delikanlı gibi tezgâhı topladım, gidiyorum. Hepsi sizin olsun. Bitti. “Dünya varmış” diyorum. Vallahi dünya varmış. Giresun’a gideceğim. Muharrem Apaydın kardeşimle balığa çıkacağım; mezgit, istavrit yakalayacağım. Fındık toplayacağım, Kulakkaya Yaylası’na gideceğim.'' ifadelerini kullanarak görevinden istifa etmişti. 

Habervakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@