Naci Görür'den İmamoğlu'na sitem! 'NATO'dan ödülüm var ama...'

İBB'nin düzenleyeceği deprem çalıştayına davet edilmeyen Prof. Dr. Naci Görür, Twitter üzerinden Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sitem etti.

Gündem 30.11.2019 - 15:46 30.11.2019 - 15:46

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2-3 Aralık'ta İstanbul Deprem Çalıştayı düzenliyor. Organizasyona uluslararası katılımcılar bulunurken 99 depremi ve öncesi çalışmalarıyla NATO'dan özel ödül alan Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür çalıştaya davet edilmedi.Prof Naci Görür davet edilmediğini öğrenmesi üzerine Twitter üzerinden Ekrem İmamoğlu'na sitem etti. İşte o paylaşım:

"Arkadaşlar, bugün sizinle dertleşmek istiyorum. Bu pazartesi ve salı günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir deprem çalıştayı düzenliyor. Dün öğrendimki beni organizasyonun içine hiç bir şekilde koymamışlar. Ne bilim kuruluna, ne moderatör olarak ne de konuşmacı olarak...

Elbette ki ben kişisel olarak bunu önemsemiyorum. Ama burada hizmet, emek, katkı, etik, liyakat ve hak gibi insanı insan, toplumu toplum yapan değerler gözardı edildiği için itiraz ediyorum.

Onun için sizlere yazıyorum.konferanslara katılmış, bu çalışmalarından dolayı NATO özel ödülü almış, NATO’nun desteği ile ilk deprem araştırmalarını başlatmış, Bilim Akademisi üyesi bir bilim adamıdır. Acaba o oturumlara çağrılanlardan daha fazla ne yapmalıydı ki siz çağırsaydınız.

Kişisel bir yaklaşım peşinde değilim ama bu haksızlığa, hoyratlığa itiraz ediyorum. Onların da bu durumu nasıl içlerine sindireceklerini merak ediyorum. Bu durumu hak, hukuk, adalet ve liyakata önem verdiğine inandığım sayın belediye başkanımızın bilmediğini düşünüyorum...

Kendisinden randevü istedim, bekliyorum. Ona doğruları anlatmayı görev addediyorum. İlgili daire başkanı ve genel sekreteri telefonla aradım ama bana geri dönmediler..."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@