Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz'ın onursal başkanlığını yaptığı Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı'na (MİKAV) bağlı Nadide Okulları değer eğitimlerine devam ediyor. YKS'de ortaya koyduğu başarılarla adından söz ettiren kurum, spor alında Türkiye ve dünya çapındaki organizasyonlarda çok sayıda ödül alarak adını duyurmaya başarmıştı. Kocaeli'nde faaliyet gösteren Nadide Okulları bünyesinde hayata geçirilen değer eğitimlerinin en çok dikkat çeken uygulaması olan 'Her akşam saat 8'de 8 dakika Kur'an-ı Kerim okuyoruz' bu yıl da hayata geçirildi.

KUR'AN'LA ARAMIZDAKİ BAĞI SAĞLAMLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORLAR

Nadide Okulları'ndan konuyla ilgili yapaılan açıklamada, ''Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim ile aramızdaki bağı sağlamlaştırmak, her akşam Kur’an ile buluşma vesilesi ile öğrencilerimizin doğru ve seri okuyuşlarına katkıda bulunmak, öğrencimizin manevi gelişimi için bir atmosfer oluşturmak ve yaklaşan üç ayların manevi iklimine bir ön hazırlık ve farkındalık oluşturmak niyetiyle geçen yıl başlattığımız kampanyamıza YENİDEN BİSMİLLAH diyoruz. Katılımın gönüllülük esasına göre olacağı bu kampanyamız için “Her Akşam 8 de 8 Dakika Kur’an Okumaya” sizleri de davet ediyoruz.'' ifadeleri yer aldı.

KUR'AN OKUMANIN HİKMETİ

“İşte böylece biz onu Arapça bir Kuran olarak indirdik…” (Taha suresi, 113. ayet.)

Rabbimizin bütün insanlığa hitap eden kelamı Kur’an-ı Kerimdir. Onu okuyan kimse doğrudan doğruya Allah'ın sözünü dinlemiş ve Allah ile muhatap olmuş demektir. Bu çok şerefli muhataplığı kazanabilmek için Kur’an okumak gerekir. Kur’an-ı Kerim anlatış ve üsluplarındaki güzellik, söz sanatlarındaki zenginlik, az sözle pek çok şeyler anlatması, kalp ve ruhu etkisi altına alan akıcı ahengi, harf ve kelimelerinin seçimindeki ruhu okşayan zevk gibi birçok özellikleri ile Sevgili Peygamberimizin en büyük mucizesidir. Çok kimseler, sadece Kur’an’ı dinlemekle “Bu güzel söz asla bir insan sözü olamaz. Bu ancak Allah kelamıdır.” diyerek Müslüman olmuşlardır.

Peygamberimiz ’in Kur’an okumanın fazilet ve değerine işaret eden pek çok hadisleri vardır.  “Kullar Allah’a ondan nâzil olan şu Kur’an’la yaklaştıkları gibi hiçbir şeyle yaklaşamazlar” (Tirmizi) “Kur’an’ı okuyunuz Muhakkak ki o, kıyamet günü dostlarına şefaat edici olarak gelecektir.” (Müslim)