'Nerede hukuksuzluk varsa HDP oradadır!'

YSK'nin İstanbul kararına tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 23 Haziran'da yapılacak seçimle ilgili "Kamuoyunun bunlarla meşgul olmasına gerek yok. Nerede bir haksızlık hukuksuzluk var HDP orada olacak." dedi

Siyaset 07.05.2019 - 22:49 07.05.2019 - 22:49 Bülent Deniz

Sezai Temelli "HDP İstanbul'da Ne Yapacak" Sorusuna Yanıt Verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Karar tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "HDP İstanbul'da ne yapacak?" sorusuna cevap verdi. Temel, "Kamuoyunun bunlarla meşgul olmasına gerek yok. Nerede bir haksızlık hukuksuzluk var HDP orada olacak." dedi.

Sezai Temelli, partisinin grup toplantısında konuştu. YSK'nin İstanbul kararına ilişkin konuşan Temelli şu ifadeleri kullandı:

HDP İSTANBUL'DA ADAY ÇIKARACAK MI?

Evet AK Parti - MHP blokunun noterine dönmüş iktidardan ne talimat gelirse onu yerine getiren bir YSK var. Şimdi, tartışmalar sürecek. Tabi 23 Haziran'a kadar bir seçim atmosferinde olacağız. Ama biraz önce saydım, hukuksuzlukların devam etmemesi sadece seçim atmosferine sıkışıp kalmamaktan geçiyor. 'HDP İstanbul'da aday çıkaracak mı, HDP ne yapacak.' Kamuoyunun bunlarla meşgul olmasına gerek yok. Nerede bir haksızlık hukuksuzluk var HDP orada olacak. Unutmayın, HDP'siz 31 Mart olmazdı, HDP'siz gelecek de olmaz. Bizim ne yapacağımızla vakit harcamayın esas siz ne yapacaksınız? Bu kalemşörler, bu twit uzmanları twitin başında bir okuyorsunuz ki herkes mübarek Che Guevara olmuş. Devrim yarın hazır olup da cep telefonunu sokağa çıkmak kalmış. Siz bırakın HDP'nin ne yapacağını, siz ne yapacaksınız?

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@