Netflix'teki 'Hakan Muhafız' sadece bir dizi mi yoksa zihinleri mi hazırlıyorlar?

Program yapımcısı ve Habervakti yazarı Muhammet Binici, Netflix'te yayınlanan Türk dizisi Hakan Muhafız üzerinden çıkarımlarda bulunarak, çarpıcı bir tespit ortaya koydu.

Gündem 22.04.2020 - 00:00 22.04.2020 - 00:00

Hakan Muhafız dizisindeki seslerle, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da çıktığı belirtilen 'uğultu' üzerinden yola çıkan Binici, dikkat çeken tespitlerini tek tek sıraladı.

İşte Binici'nin söz konusu yazısı:

Netflix’de yayınlanan Can Evrenol’un yönetmenliğini yaptığı, Başrollerde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü (Medcezir), Okan Yalabık (Muhteşem Yüzyıl) ve Ayça Ayşin Turan (Meryem)’ın başrolünü paylaştığı dizi film 2018 yılında yayınlanmaya başladı. 3 sezon devam etti.  Dizi Filmin konusu günümüz İstanbul’unda yaşayan ve kadim gizli bilgi ile bağ kurmayı keşfeden genç bir adam, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için maceraya atılıyor. 

Dizi filmin1 Sezonun 2. Bölümünde

Hakan, Muhafız‘a dair anlatılanlara inanmakta zorlanıyor. Ölümsüz’ün ona ulaşmasını engellemek için yerinden ayrılmaması söylense de o, Memo’yu bulmak için gizlice araştırmaya çıkıyor.

1 Sezonun 3. Bölümünde

Hakan ve Zeynep, yüzüğü koruyan Sadık biri ile buluşmak üzere ellerindeki adrese gelirler. Ancak tek buldukları şey, ücra köşede boş bir köhne evdir.

1 Sezonun 4. Bölümünde

Hakan, Faysal Erdem’in Ayasofya projesini almasını kutlama için tertiplenen bir partide yeni işine başlar. Zeynep ise yüzük taşını bulmak için ipuçlarını takip eder. Araştırmaya devam eder.

1 Sezonun 5. Bölümünde

Hakan kendi soy geçmişini öğrenmek için Büyükada‘yı ziyaret ederken; Zeynep ve Kemal, yüzük taşını aramak için Mimar Sinan’ın türbesinin bulunduğu Süleymaniye’ye gider.

1 Sezonun 6. Bölümünde

Hakan, bir sevgili bulur; yeni aşkı ile ilgilenmek ve muhafız olarak sahip olduğu görevler arasında tereddüde düşer, ne yapacağına karar vermekte zorlanır. Emir’i eve geri gönderen Kemal, hançeri aramak üzere dışarı çıkar.

1 Sezonun 7. Bölümünde

Müzenin güvenlik sistemini aşmak için daha iyi bir yol bulmaya zaman olmadığından Zeynep, Hakan’ın plânını kabul eder. Ama bu plân riskleri de beraberinde getirir.

1 Sezonun 8. Bölümünde

Zeynep, babası için Timur’dan yardım ister. Faysal Erdem, Mazhar’ın son hareketlerini tasvip etmez. Leyla, Hakan’la ilişkisi nedeniyle kendini çelişkide hisseder.

1 Sezonun 9. Bölümünde

Hakan, suç mahallinden uzaklaştırılırken beklenmedik bir şey görür. Ölümsüz hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen Kemal, mevcut statüsünü ve daha pek çok imkânı riske atar.

1 Sezonun 10. Bölümünde

Gözü aşktan başka bir şey görmeyen Hakan, eğitimini ve muhafız görevlerini savsaklamaya başlar. Leyla ona ‘ölümsüz’ün kanının gizli bir güce sahip olduğunu söyler.

2 Sezonda dizi film 8 bölüm yayınlanır.

3. Sezon ise 7. Bölümde final yapar.

3. Sezon 7. Bölümde

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@