Nihat Genç CHP'ye sert çıktı: Bu hesap vatan hainliği hesabıdır! Terbiyesiz adamlar...

2019 yılına kadar OdaTV'de yazarlık yapan sonrasında 'ruhen satıldı' diyerek OdaTV'ye yazmayı bırakan Nihat Genç Veryansın.TV'ye ropörtaj verdi. Dikkat çeken açıklamalar yapan Nihat Genç CHP'nin iktidar olmak için HDP ile işbirliği yapmasını sert bir dille eleştirdi.

Gündem 09.08.2020 - 14:26 09.08.2020 - 14:26

Yazar Nihat Genç CHP'nin PKK ile yakınlığı herkes tarafından bilinen HDP ile ittifak yaparak oy hesabı yapmasına tepki gösterdi.

"SÖZ KONUSU MEMLEKETSE ARİTMETİK HESAP TUTMAZ!"

"CHP Cumhuriyeti kuran partiyse aritmetik hesabı bırakmalı" diyen Genç, "Aritmetik hesabı yaptık HDP 10 verecek yüzde 5 verecek diye mantık hesaplarıyla bir yere varamaz. Memleketi de burada kumar masasına atamaz. Söz konusu memleketse aritmetik hesap tutmaz." dedi.

"ATATÜRKLE ALAKANIZ YOK TERBİYESİZ ADAMLAR!"

CHP'nin sergilediği tutumun Atatürk'le alakası olmadığının vurgusunu yapan ve "Terbiesiz adamlar" dierek yerden yere vuran Nihat Genç konuşmasına şöyle devam etti:

"Ben seçimi kazanacağım ama yüzde 3'e ihtiyacım var. PKK gel sen bana oy ver, ben de sana çözüm süreci eyalet vereyim(!) Ne lan bu hesap! Vatan hainliği hesabı bu! Cumhuriyet Halk Partisi'nde yakışır mı? Atatürkçüyüm deyip duruyorsunnuz. Atatürkle hiçbir alakanız yok. Adını ağzınıza almayın. Terbiyesiz adamlar."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@