Nureddin Yıldız: O hocalara hakkımı helal etmiyorum!

Dini sohbetleriyle tanınan Nureddin Yıldız Hoca son yaptığı açıklamada kendisini hedef alan hocalar hakkında, ''O hocalara hakkımı helal etmiyorum.'' vurgusunda bulundu.

Dosya 03.01.2021 - 12:00 03.01.2021 - 12:00 Bülent Deniz

Verdiği sohbetlerle öne çıkan Nureddin Yıldız Hoca uğradığı iftiralar hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

YÜZLERCE MAHKEMEM OLDU, ŞERİAT'IMA AYKIRI BİR ŞEY SÖYLEMEDİM

Hakkındaki iftiralar hakkında konuşan Yıldız, ''Söylemediğim sözleri söylemişim gibi bana iftira edildi, televizyonlarda. Benden yararlanarak dinime zarar veren bir sürü iftiralara uğradım. Yüzlerce mahkemem oldu. Belki savcılıklara verilen dilekçe sayım 3-5 bini buldu. Tamamı bir Müslüman'ı benim gibi düşünmediği için tutup 'Nureddin Hoca böyle diyor' diye yaptığı bir videodan kaynaklandı. Büyüttüler, başka şeyler çıkardılar. Bugüne kadar bir Allah'ın kulu Şeriat'ıma aykırı bir şey söylediğimi söyleyemez. Olduysa da dil sürçmesidir. Yaşadıklarımdan sonra çok sayıda insan benden helallik istedi. Onlara hakkımı helal ettim.'' ifadelerini kullandı.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Açıklamalarına devam eden Yıldız, ''Fakat benim gibi hoca olup, sırf şayia duydu. İnceleme imkanı var. 5 dakikalık videoyu izleyip, kitaplarımı inceleme imkanı olup, şayia üzerinden hareket eden hoca arkadaşlarımın hiçbirine hakkımı helal etmedim. Etmeyeceğim. Ben enayi değilim. Böyle bir mecburiyetim de yok. Bilen birine bu yakışmaz. Ne olur kıyamet günü Allah aramızda hakem olur.'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@