Nurettin Yıldız'dan dikkat çeken Evrenesoğlu yorumu!

İskender Evrenesoğlu'nun ölümünün ardından, Nurettin Yıldız hocanın sahte peygamber hakkında sorulan bir soruya verdiği cevap tekrar gündeme geldi.

Gündem 28.11.2019 - 12:23 28.11.2019 - 12:23

Kendisini peygamber ilan eden ve vahiy yoluyla şahsına ayet indirildiğini iddia eden İskender Evrenesoğlu, ABD'de öldü. Evrenesoğlu'nun cesedi, Türkiye'ye getirilerek memleketi Bursa'ya defnedildi. 

Evrenesoğlu'nun cenazesine 3 bin kişi katılırken, kılınan namaz sırasında kendinden geçenlerin olduğu görüldü.

NURETTİN YILDIZ'IN CEVABI GÜNDEME GELDİ

Nurettin Yıldız hocanın, 2011 yılında kendisine yöneltilen 'Evrenesoğlu' sorusuna verdiği cevap, sosyal medyada tekrar gündeme geldi. Nurettin Yıldız, birisinin sorduğu, "Ablam dini sohbet kanalında şöyle bir konuya şahit oluyor ve uyguluyor. Her gece boy abdesti alarak hacet namazı kılınır sonra Allahım ölmeden ruhumu sana ulaştırmayı nasip et, bana mürşidimi göster diye dua edilir. Her gece görene kadar yapılır ve nitekim gördüğümüzde rüyada ismi veya hangi şehirde oturduğu söylenir, araştırarak o mürşidin vekiline ulaşılır. Ablam yapmış böyle ve İskender Evrenesoğlu’nu görmüş rüyasında. Onun vekiliyle görüşmüş tövbe almış vs. Şimdi onun mehdi a.s olduğunu söylüyor. Böyle bir şeyin gerçeklik payı nedir?" şeklindeki soruya, "Selamünaleyküm. Ablanız belasını aramış ve bulmuş. Uzak durun, kendinizi kurtarın." cevabını vermişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@