O belgeler ilk kez ortaya çıktı! Fetullah Gülen'i para içinde yüzdürmüşler...

Hain FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’in CIA ve NATO tarafından nasıl fonlandığına ilişkin ayrıntılar ortaya çıkarıldı. 1972 yılında sıkıyönetim komutanlığının hazırladığı raporda Gülen'in Yahudi cemaatiyle olan özel ilişkilerinin bilgisi de yer alıyor

Gündem 06.05.2020 - 08:14 06.05.2020 - 08:14

FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen hakkında 176 sayfalık özel bir sayı hazırlayan Gerçek Hayat dergisi, örgütün hangi mahfiller tarafından fonlandığını da belgeleriyle ortaya koydu. Dergide yayınlanan dosyalara göre CIA, NATO ve siyonistler örgüte paralar aktardı. Gülen’in karanlık mahfillerle arasındaki para trafiği ilk olarak 1972 yılında sıkıyönetim komutanlığının hazırladığı raporlarda yer aldı. Raporda Gülen ve örgütü için şöyle denildi: “1966 dan sonra İzmir’de kendi düşüncesine göre örgütlenmeyle çevre edinmeye başladı. Amacına ulaşmak için her şey mubahtır söylemini cemaatini empoze ederek değişik sivil toplum örgütleri içerisinde sivrilmeye başladı. CIA ve MOSSAD vasıtası ile aktarılan paralarla 1970 yılında klasik nurculardan ayrılarak kendi cemaatin oluşturmaya başladı.

7 basamaklı yapılanma

Raporda örgüt yönetim semasından da bahsedildi. 7 ayrı kademeden oluşan yapılanma şöyle sıralandı: “1- İstişare kurulu ya da şura denilen 12 kişiden oluşan beyin takımı, 2-ülke, 3-bölge, 4-şehir, 5-esnaf, 6-semt, 7-ev düzeyinde sorumlulardan oluşmaktadır.”

Desteklenen listesine girdi

Rapor bununla da kalmadı. Örgütün ABD’nin desteklenenler listesine nasıl girdiğine de detayları ile yer verildi: “Gülen örgütü bir yandan devlete şirin gözükerek diğer tarikat ve cemaatler tasfiyesini sağlamak için devlet organlarının kullanmaya başladı. Devlet organları da Fetullah Gülen’i kullanmaya başladı. Sıkıyönetim döneminde Edremit’te Manisa’da faaliyetlerine devam etmesi komutanlıkça desteklendi. Bu da ABD ile MOSSAD’ın ‘bizatihi desteklenmesi gerekli örgütler’ listesinde gösterilmesine sebep oldu.”

NATO da para aktardı

İhanet şebekesi FETÖ’nün uluslararası kuruluşlarla akçeli işleri sadece MOSSAD ve CIA ile sınırlı kalmadı. Gerçek Hayat’ın yayınladığı belgeye göre NATO 1976 yılında Türkiye’deki 120 gazeteci, işadamı ve bazı din adamlarına para yardımında bulundu. Türkiye’nin NATO’daki resmi temsilcisi mason Orhan Arıman üzerinden banka havalesi şeklinde ödenen bu paraların vergiden muaf olduğuna dair resmi yazı çıkarıldı. NATO’dan milyonlarca dolar alan kişilerden biri de Fetullah Gülen’di.

Para dolu çanta alıyordu

Gülen, siyonistleri de pas geçmedi. Onlardan yüklü miktarda paralar aldı. 1972 Gülen’in şerli yönünü fark eden gezici vaiz Salih Cemal Esirger, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bir mektup yazarak Gülen yapılanması konusunda uyarılarda bulundu. Esirger mektubunda şunları kaydetti: “Gülen Yahudi cemaatiyle özel ilişkiler içerisinde, haftada iki kez toplantı yapıyor. Yahudi cemaatinden olduğu söylenen Ekrem isimli şahıstan çanta içerisinde para aldığını ifade etmiştir. Kendini Mehdi ilan eden bu şahsın ajan gibi çalıştığını belirtmeden geçemeyeceğim.”

Ermeni lobisinin değirmenine su taşıdı

Fetullah Gülen, Türkiye’ye karşı faaliyetler yürüten mahfillerle gizli veya açıktan ittifaklar kurdu. Bu ittifaklarını güçlendirmek için Türkiye aleyhine adımlar atmaktan da çekinmedi. Bu adımlardan birisi Fetullah Gülen’in Ermeni Patrik Şinork Kalusyan’a yazdığı mektup oldu. Özel sayıda yayınlanan belgeye göre, terörist Fetullah Gülen Kırklareli vaizliği yaptığı dönemde 6 Mayıs 1965 yılında yazdığı mektupta önce dinler arası diyalog mesajları verdi, ardından sözü 1915 olaylarına getirdi.

(Fetullah Gülen'in 6 Mayıs 1965 yılında yazdığı mektup)

Müslüman geçinen cahiller

O yıllarda Ermenilere ‘soykırım’ uygulandığını iddia eden Gülen şunları kaydetti: “Çocukluk ve meslek hayatımda tanıdığım birçok Ermeni aile ve şahsiyet vardır. 1915 yılında Ermenilere yapılan büyük soykırımını lanetle yad etmeden geçemeyeceğim. Öldürülen, katledilen insanların içerisinde ne kadar büyük insanların bulunduğunu derin bir hassasiyetle okuyor, onları saygı ile anıyorum. Peygamberimiz’in Hz. İsa Aleyhisselam’ın çocuklarının Müslüman geçinen cahil insanlar tarafından katledilmesini esefle kınıyorum…”

Patrik Gülen’i memnun etti

Gülen’in bu mektubu Ermeni Patrik’i çok memnun etti. Gülen’e mektup yazan Kalusyan, Türkiye’ye böyle vaizlere ihtiyaç olduğunu ifade etti. Patrik, ‘Pek muhterem Fetullah Gülen’ hitabıyla başlayan, ‘Duacınız Şinork Kalusyan’ diyerek sonlanan mektubunda şunları kaydetti: “Aziz yurdumuzda sizin gibi doğru düşünen ve doğru muhakeme eden kıymetli vaizlerimiz bulundukça kardeşlik bağlarının payidar olacağına imanım kavidir.”

(Yenişafak)

Yorumlar