O isim İstanbul adaylığını reddetti!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için düşündüğü Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, adaylık teklifini kabul etmediği iddia edildi.

Siyaset 22.11.2018 - 08:40 22.11.2018 - 08:40 Bülent Deniz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehirlere büyük önem veren CHP'nin, İstanbul için düşündüğü Ekrem İmamoğlu'na teklif götürdüğü iddia edildi.İmamoğlu bu teklifi, ilçe belediyeciliğinde tecrübe kazanmak için kabul etmediğini öne sürüldü.

Cumhuriyet'ten Sertaç Eş'in haberine göre, yerel seçimler için özellikle büyükşehir belediye başkanlarına odaklanan CHP, İstanbul için aday profilini netleştirdi. İzmir'i en son, yılbaşına doğru açıklamayı planlayan genel merkez, Adana için de Zeydan Karalar ve Soner Çetin üzerinde duruyor. Parti kurmayları, Antalya için ismi ön plana çıkan Muhittin Böcek'in il yönetimi ile sorunlar yaşadığına dikkat çekiliyor.

İSTANBUL'DA YENİ İSİM ARAYIŞI SÜRÜYOR

Kapsamlı kamuoyu yoklamaları yapıldı ve halkın nasıl bir belediye başkan adayı görmek istediği saptandı. Buna göre İstanbullular, belediyeciliği bilen, kapsayıcı ve toplum kesimlerini dışlamayan, sakin ve deneyimli bir yerel yönetici istiyor. Bu aday profiline göre isim belirleme çalışmaları sürüyor. İlk olarak bu özelliklere uyan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na öneri götürüldü. Ancak İmamoğlu, ilçe belediye başkanlığında biraz daha deneyim kazanmak istediğini belirterek yerinde kalmak istedi. Bunun üzerine CHP Genel Merkez yöneticileri yeni isim arayışını devam ediyor. Adayın Aralık ayı ortalarında açıklanması hedefleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@