Öğretmeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmam Hatip Lisesi öğretmeni Mehmet Yahya Kutluoğlu: "Onun gibi talebe azdı. Türkçesi, hitap tarzı ve davranışları güzeldi. Öğrenciler arasında bir saygınlığı vardı.

Gündem 24.11.2019 - 12:48 24.11.2019 - 12:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde öğrenciyken öğretmenliğini yapan Mehmet Yahya Kutluoğlu, ilerleyen yıllarda Türkiye tarihine damgasını vuran öğrencisiyle ilgili aklında kalanları anlattı.

"ÇOK DÜZGÜN GİYİNİRDİ"

İstanbul'da yaşayan ve vaktini yazarlığa adayan Kutluoğlu, 1959 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesinde öğretmenliğe başladığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da imam hatip okulunda öğrencisi olduğunu belirten Kutluoğlu, şöyle konuştu: ''Onun öğretmeni olduğum için mutluyum. Ben meslek dersleri öğretmeniydim. O da öğrencilerim arasındaydı. O bir kere İstanbulluydu. Derslerine girdiğim sınıflarda onun gibi talebe azdı. Cumhurbaşkanı çok düzgün giyinirdi. Türkçesi, hitap tarzı ve davranışları güzeldi. Bundan dolayı okulda talebe temsilcisi olarak Talebe Disiplin Kurulu Başkanıydı" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@