Okula giderken yuhaladığınız o çocuk büyüdü: Fatima Gülham Abushanab

NATO Zirvesi'nde Merve Kavakçı'nın kızı Fatima Gülham Abushanab'ın Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında yer almasını bazı kesimler yine hazmedemedi...

Gündem 17.06.2021 - 15:17 17.06.2021 - 15:17 Bülent Deniz

NATO Zirvesi'nde ülke liderleri ile tek tek bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a görüşmeler sırasında eşlik eden kişi dikkatlerden kaçmamıştı. Herkesin merak ettiği bu kişinin Merve Kavakçı ile Ali Ahmad Abushanab'ın kızı Fatima Gülham Abushanab olduğu ortaya çıkmıştı. 

Fatima Gülhan Abushanab'ın, zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer alması muhalif medya kuruluşları ve siyasetçiler tarafından eleştirildi.

Zamanında Merve Kavakçı'ya yapılan haksızlığın bir benzerini de Erdoğan'ın yanında yer alan kızı Fatima Gülham Abushanab'a yapmaya kalkıştılar.

Yapılan çirkin haberlere karşı Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da kayıtsız kalmadı. Hakan, "Kavakçı ve kızlarına karşı bazılarının kini, nefreti hâlâ dipdiri olacak ki... Okul bahçesinde yapılan zorbalığın bir benzerini yaptılar dün gün boyu bu tercüman hanıma. Ne bitmek tükenmek bilmeyen bir kinmiş bu!" diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısından ilgili kısım:

OKULA GİDERKEN YUHALADIĞINIZ O ÇOCUK BÜYÜDÜ

40 yaşın altındakiler belki pek hatırlamaz.

Olaylar şöyle gelişmişti:

28 Şubat sürecinde Merve Kavakçı’yı Meclis’ten sürmüşler ve “ajan provokatör” ilan etmişlerdi. Tek suçu başındaki örtüydü.

*

O günlerde yaşanan şu manzara hâlâ gözümün önünden gitmez:

Merve Kavakçı, iki minik kızının elinden tutmuş okulun bahçesinden giriyor.

Yuhalamalar, protestolar, ıslıklar eşliğinde... Acımasız, vicdansız bir zorbalık kol geziyor etrafta... O iki minik kız çocuğunun gözlerinde korku ve endişe...

Annelerinin eline yapışmışlar, hızla kapıya doğru gitmeye çalışıyorlar.

Ve bugün... O iki minik kızdan biri büyümüş, Amerikan üniversitelerinden birini bitirmiş, yüksek lisans yapmış, araştırma asistanı olmuş. Ve en son Brüksel’de Erdoğan-Biden görüşmesinde Erdoğan’a tercümanlık yapmış.

*

Kavakçı ve kızlarına karşı bazılarının kini, nefreti hâlâ dipdiri olacak ki... Okul bahçesinde yapılan zorbalığın bir benzerini yaptılar dün gün boyu bu tercüman hanıma. Ne bitmek tükenmek bilmeyen bir kinmiş bu!

Yorumlar (4)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@