Öldürdü, ayağına çağırdı

Gündem 24.10.2018 - 09:03 24.10.2018 - 09:03
Muhammed bin Selman ile Kaşıkçı’nın oğlu Salih, birbirlerinin gözlerinin içine bakarak el sıkıştı.

Kaşıkçı cinayetinde tüm sorumluların hesap vermesi gerektiğine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis’ten verdiği net mesajlar, Riyad’da kısa sürede yankı buldu.

Oğlu Prens Muhammed bin Selman’ın ‘tam ortasında’ olduğu cinayetin Ankara-Riyad arasında krize neden olmaması için kontrolü eline alan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, “Kaşıkçı’nın öldürülmesine karışan her kim olursa olsun hesabı sorulacak” dedi.

Kral başkanlığında toplanan Suudi kabinesi de bir açıklama yaparak, “Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde sorumluluğu olanlara ve görevlerinde başarısız olanlara, her kim olurlarsa olsunlar, Suud makamları hesap soracak” iddiasında bulundu.

Bu arada Riyad’daki Kraliyet Sarayı, dün ilginç bir buluşmaya sahne oldu. Yanına oğlu Muhammed bin Selman’ı da alan Kral Selman bin Abdülaziz, Cemal Kaşıkçı’nın oğulları Salih Kaşıkçı ile Sehl Ahmed Kaşıkçı’yı ağırladı. Kral Selman’ın burada da aileye, ‘sorumlulardan hesap sorulacağı’ sözü verdiği öğrenildi. Suikastle ilgili tüm şüphelerin yöneldiği Muhammed bin Selman ile Kaşıkçı’nın oğlu Salih, birbirlerinin gözlerinin içine bakarak el sıkıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@