AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'a dair paylaşımında FETÖ'nün adını açıkça zikretmemesini, "Paylaşımını, FETÖ terör örgütünü gücendirmeyecek şekilde yazdı; “milletimize kast eden hain terör örgütü”nün ismini zikredemedi!" sözleriyle eleştirdi.

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin yıl dönümünde sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişimi sırasında halkın sokağa çıkmasını sağlayarak girişimin başarısız olmasına önderlik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almış, paylaşımında örgütün adını bile zikretmemişti.

SERT SÖZLERLE YANIT VERDİ

Söz konusu paylaşım sosyal medyada çok konuşulurken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını Twitter hesabından yaptığı açıklamayla değerlendirdi. CHP'nin Türkiye'yi ilgilendiren meselelerde Türkiye’nin hasımlarının yanında olduğunu belirten Çelik sert sözler kullandı.

Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle:

CHP Genel Başkanı Sn Kemal Kılıçdaroğlu, yine 15 Temmuz Direnişini gölgelemek adına milletimizi şaşırtmayan bir hamle yaptı!

Sn Kılıçdaroğlu, bir dizi iftira atarak 15 Temmuz’da darbecilerin bizatihi hedefinde olan Sn Cumhurbaşkanımıza saldırdı.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimini tek bir twit ile geçiştirirken Cumhurbaşkanımızı hedef alan bir dizi paylaşımda bulundu.

Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nu 15 Temmuz paylaşımına ateş püskürdü: 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor

"İSMİNİ ZİKREMEDEDİ"

Üstelik, FETÖ terör örgütünü gücendirmeyecek şekilde yazdı; “milletimize kast eden hain terör örgütü”nün ismini zikredemedi!

Öyle anlaşılıyor ki tankların yol vermesiyle darbe girişimini televizyon başında seyreden Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor…

“Kontrollü darbe” yalanının inandırıcılığının kalmadığını görenler, yeni yalan ve iftiralarıyla gündemi çarpıtmaya, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.

15 Temmuz direnişinin yıl dönümünde FETÖ’yü tek satırla geçiştirip, devletin başı olan Cumhurbaşkanımızı hedef almaları açık bir şekilde siyasi olarak konumlandıkları yeri gösteriyor. Avrupa’nın aşırı sağcılarındaki Erdoğan düşmanlığının temsilciliğini yapıyorlar.

Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini dirayetle korumaktadır.

Uluslararası ilişkilerimiz, sözleşmelere ve müzakerelere göre yürüyor.

Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nu 15 Temmuz paylaşımına ateş püskürdü: 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor

"TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ, CUMHURBAŞKANIMIZ SAYESİNDE ULUSLARARASI BİR METİNDE KAYITLARA GEÇMİŞTİR"

Türkiye, müzakere masasında İsveç ve Finlandiya'ya taleplerini kabul ettirmiş; hassasiyetlerini kayıt altına aldırmıştır.

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz'da dahi ismini zikretmekten çekindiği terör örgütü FETÖ, Cumhurbaşkanımız sayesinde uluslararası bir metinde kayıtlara geçmiştir!

Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin hak ve menfaatleri konusunda ne kadar tavizsiz olduğu tüm tarafların bildiği bir gerçektir.

"CHP’NİN 'ULUSAL GÜVENLİK DERSİ' VERME KONUSUNDA HERHANGİ BİR YETENEĞİ VE KAPASİTESİ YOKTUR"

İBB Başkanı adaylığı için AK Parti'de 3 bakan ve 5 belediye başkanının adı öne çıkıyor İBB Başkanı adaylığı için AK Parti'de 3 bakan ve 5 belediye başkanının adı öne çıkıyor

Şimdiki CHP yönetiminin Türkiye’nin ulusal güvenliğini ilgilendiren konularda karnesi kırıktır ve notu ortadadır.

CHP yönetimi, Doğu Akdeniz’den Libya’ya, Suriye’den Karabağ’a kadar bir dizi meselede Türkiye’nin hasımlarının yanında konumlanmıştır.

Bu haliyle CHP’nin “ulusal güvenlik dersi” verme konusunda herhangi bir yeteneği ve kapasitesi yoktur…

15 Temmuz direnişinin yıldönümünde Cumhurbaşkanımızı hedef alarak son derece sorumsuz ve siyasi açıdan ahlak dışı bir tutum sergilemişlerdir.