AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkçe tweetine sert tepki göstererek, "Amerikan Kongresi'ne gidip Türkiye'ye düşmanlık anlamına gelebilecek, son derece ucuz ve korkak bir konuşma yaptı. Şimdi de tutmuşlar uçaklarımıza, gemilerimize dönük olarak tacizlerini devam ettiriyorlar. Türkiye büyük bir diplomasi, barış devletidir. Türkiye'nin barıştan yana olan iradesiyle iş tutanlar her zaman kazanırlar. Hiç kimse de Türkiye'nin gücünü test etmek gibi herhangi bir yanlış işin içerisine girmesin. Türklerin, bizlerin, kara, hava, Mavi Vatan'ımız söz konusu olduğunda nasıl kararlı olduğumuzu tarihe sorsunlar." dedi.

Çelik, Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Adana İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, partisinin büyük bir aile olduğunu söyledi.

Siyasi hareketin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde dünya markası olduğunu dile getiren Çelik, yaptıkları işlerle gurur duyduklarını belirtti.

Gençlik deyince akıllarına yorulmamanın, bütün engellerin üzerine cesaretle yürümenin ve hiçbir şeyden korkmamanın geldiğini anlatan Çelik, "Bu açıdan baktığımda, AK Parti'nin en genci Recep Tayyip Erdoğan'dır. Allah'ın izniyle, milletin desteğiyle bir kere daha önümüzdeki dönem Türkiye'nin başına çok genç bir Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan'ı getireceğiz. Türkiye'yi gençlik, gençlerin enerjisi, cesareti yönetmeye devam edecek." diye konuştu.

"HERKESİN EN ÇOK GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİ LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR"

Dünyada enerjiden tahıl krizine kadar birçok konuda sorunlar yaşandığını belirten Çelik, şöyle devam etti:

"Dünyanın birçok yerinde bu krizler karşısında birçok ülke hazırlıksızken Türkiye, ne kadar hazırlıklı olduğunu gösteriyor. Şu anda Şanghay Beşlisi'ne de Birleşmiş Milletlere de katıldığınızda en kilit aktör Türkiye'dir. Herkesin en çok görüşmek istediği lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ukrayna dünya tahılının çok büyük bir bölümünü üretiyor. Eğer bu tahıl dünyaya ulaştırılmasaydı çeşitli yerlerde ciddi açlık krizleri ortaya çıkacaktı. Cumhurbaşkanı'mızın inisiyatifiyle, Ukrayna tahılının dünyaya ulaştırılması için bu mutabakat sağlandı. Arkasından şimdi Rus tahılının da dünyaya ulaştırılması için çeşitli girişimler devam ediyor. Birkaç gün önce Birleşmiş Milletlerdeydik. Dünyada en çok görüşülmek istenen, fikirlerine en çok başvurulan liderin Cumhurbaşkanı'mız olduğu bir kere daha ortaya çıktı. Bütün bu tablo, bizim kendi siyasi hareketimiz açısından işlerimizi çok daha iyi yapmamız, Türkiye'yi birtakım çıkmazlara sürüklemek, boş işlerle uğraştırmak isteyenlerin yapmak istediklerine müsaade etmememiz gerektiğini gösteriyor."

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Çelik, şunları söyledi:

"Sadece Türkiye'de değil dünyada da görüşüne en çok başvurulmak istenen, ortaya koyduğu diplomatik performans en çok takdir gören kişi Cumhurbaşkanı'mızken dün karşımızdakilerin halini gösteren bir gelişme yaşandı. Altılı masanın mensuplarından CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, tuttu bir mesaj yayınladı. Kendi partililerine dedi ki 'Sizleri duymak, hissetmek istiyorum. Yanımda mısınız, değil misiniz?' Bir siyasi parti genel başkanının kendi parti mensuplarına 'Yanımda mısınız, değil misiniz' diye sormak zorunda kalması ne büyük bir zaaftır, açmazdır. Aradan bu kadar zaman geçmiş hala bir siyasi partinin genel başkanı 'Yanımda mısınız, değil misiniz' diye soru soruyor. Onların da her biri ilkokulda yoklama verir gibi 'Yanındayız' diyerek tweet atmaya başlıyor. Arkadaşlar bu tırnak, mendil kontrolü, yoklama verme işleri eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı. Bir siyasi parti genel başkanı sokaklarda yürüdüğü zaman insanların teveccühünü test etmek, kendi siyasi partisinin mensuplarının 'Benim yanımda mısınız, değil misiniz' diye yoklamasını almak zorunda kalıyorsa bu memleket, siyaset ve köklü bir siyasi parti için acizliktir. Cumhurbaşkanı'mız ise Türkiye'nin sokaklarından, bölge ülkelerinin sokaklarına, oradan Central Park'a kadar yürüdüğü zaman nasıl bir ilgi gördüğüne hepiniz şahitsiniz."

Erdoğan: İslam ümmeti olarak bizim kardeşliğimiz her türlü anlaşmazlığın üstesinden gelecek güce sahiptir Erdoğan: İslam ümmeti olarak bizim kardeşliğimiz her türlü anlaşmazlığın üstesinden gelecek güce sahiptir

Çelik, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin açıklandığını anımsatarak, projeye başvuru sayısının gittikçe arttığını söyledi.

"ALTILI MASAS ADAYLARINI HAZİRAN SEÇİMLERİNDEN SONRA AÇIKLAYACAK" 

"Altılı masa"nın adayını açıklamamasına değinen Çelik, "Altılı masa adaylarını açıklamasalar da ben ne zaman açıklayacaklarını biliyorum. Sizinle paylaşmamı ister misiniz? Benim tahminime göre onlar, altılı masa adaylarını haziran seçimlerinden sonra açıklayacak." diye konuştu.

Çelik, milletin desteğiyle bir sonraki seçimde Cumhurbaşkanının Recep Tayyip Erdoğan, Meclisteki en güçlü grubun da Cumhur İttifakı olacağını kaydetti: