Onlar korunuyor! Faraday kafesli ev alıp, iç çamaşırı giyiyorlar

Teknoloji uzmanı Tuncay Uludağ kişisel web sitesinde yayınladığı 'Onlar korunuyor' başlıklı yazısında yüksek frekanslarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dosya 25.12.2020 - 00:01 25.12.2020 - 00:01

İşte Uludağ'ın ele aldığı o yazı:

Şu an milyonlarca dolar verip faraday kafesli evlerde oturup, kurşun alaşım camlı manyetik alan geçirmeyen araçları kullananlar, 5 bin dolar verip faraday kafesli iç çamaşır giyerken. Teknolojik cihazlardan etrafa yayılan yüksek frekanslara zararsız diyorlar.

FARADAY KAFESLİ EVLER

Kalay folyo ile sarılmış bir daire düşünün. San Francisco’nun Pacific Heights semtinde 8-9 milyon dolara satılan bu daireler manyetik alana karşı koruma sağlamak için tasarlanmış. Faraday kafesli dizayn edilen bu daireler, zeminine, duvarlara yada camlara çarpan EMF radyasyonlarının içeri girmesini engelliyor. Sonuç olarak, Faraday kafesli bu tip daireler, cep telefonları, bas istasyonları ve WiFi ağları tarafından üretilen EMF radyasyonlarının içeriye girmesini engellemek için tasarlanmış lüks Faraday kafesleri

FARADAY KAFESLİ İÇ ÇAMAŞIRLAR

Ürolog Dr.Ashok Agarwal , Doğurganlık Laboratuvarı direktörü ve ABD üreme merkezi araştırma direktörüdür.  Araştırmaları cep telefonu radyasyonunun sperm sayısındaki azalma, motilite, canlılık ve normal morfolojiyle güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu ve spermde DNA hasarına neden olabileceğini açıklamış ve yüzlerce firma Faraday kafesli dediğimiz manyetik alandan koruyan iç çamaşırları geliştirmiş. Farklı koruma seviyelerinde satılan bu iç çamaşırların koruma özelliklerine göre fiyatları 30$ ile 5000$ arasında satılıyor. Birde çok daha pahalı olan saf gümüş modellerde mevcut.

FARADAY KAFESLİ CAMLAR

Manyetik alan geçirmeyen cam olarak kurşun camlar kullanılır. Normal camlar  ise Faraday Film ile kaplanarak manyetik alandan koruma sağlanır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@