AK Partili Özlem Zengin, Suriye’de ABD destekli grupların Türk bayraklarını yırttığı ve yaktığı görüntülerin sadece Türkiye ile ilgili olmadığını söyledi. Emperyalist güçlere dikkat çeken Zengin “Bu çirkin olayı yapan kişinin çocuğun amcası olması tahammül edilebilir değil. Suriye ve El Bab’da yaşananların Türkiye değil sadece ABD ile ilgisi var. ABD seçimleri bekleniyor. Türkiye’nin yeniden Suriye ile görüşme ihtimali PKK ve DEAŞ unsurlarını hareketlendiriyor.” dedi

Rizeli iş insanı Hacı Talip Öztürk vefat etti Rizeli iş insanı Hacı Talip Öztürk vefat etti

Zengin'in açıklaması şu şekilde:

"Sivas’ta yaşanan elim hadisenin yıldönümü katliamı lanetliyorum. 1980’den itibaren fay hatlarımızı tetiklemeye çalışan, buradan siyaset üretmeye çalışan ve bu tarz terör eylemleriyle Türkiye karşılaştı. Madımak da bunlardan biri. Madımak’la ilgili devlet denetleme kurulu raporu var. Bu raporda önemli noktalar var. Tekerrür ediyor bu olaylar. Sığınmacılarla bu konuda koordinasyon var. Türkiye’nin problemleri siyasallaştırılıyor. Sığınmacı meselesi de böyle bir mesele. Biz de ülkelerine dönenleri için gayret ortaya koyuyoruz. AB Parlamentosu seçimlerine bakınca bu konunun dünya meselesi olduğunu görüyoruz.

"Bu çirkin olayı yapan kişinin çocuğun amcası olması tahammül edilebilir değil. Suriye ve El Bab’da yaşananların Türkiye değil sadece ABD ile ilgisi var. ABD seçimleri bekleniyor. Türkiye’nin yeniden Suriye ile görüşme ihtimali PKK ve DEAŞ unsurlarını hareketlendiriyor. Bölgede yaşananlar ve Kayseri’de olanlar birbirinden bağımsız değil."