Pakdemirli bakan olduğunu öğrendiği anı böyle anlattı

Bakan Bekir Pakdemirli bakan olduğunu nasıl öğrendiğini açıkladı.

Siyaset 14.11.2018 - 10:47 14.11.2018 - 10:47

Bir televizyon programına konuk olan Pakdemirli, "15 Kasım'dan itibaren çeltik alımına başlayacağız. Ton başına 2 bin 2760 TL olarak belirledik" dedi.

Pakdemirli, bakan olduğunu nasıl öğrendiğine dair soruya "Bu hiçbir zaman telefonla söylenmez. Seçim döneminde bazı çalışmalarım oldu. Terasta otururken telefonum çaldı. Kabine açıklanmadan 24 saat önce. Açtım Hasan Doğan. 'Buyur' dedim, 'Buraya gelir misin' dedi. 'Çeşme'deyim' dedim. 'Hangi Çeşme' dedi. Ben 4 saat içerisinde Ankara'da oldum. Tarım ve Orman Bakanlığı dışında bütün bakanlıklar aklımdan geçti" yanıtını verdi.

"Türkiye'nin sınırlı toprakları ve sınırlı kaynakları var" ifadesini kullanan Pakdemirli, "Türkiye ben her şeyi kendi kendime üreteceğim derse Türkiye'nin toprakları yetmiyor. Her şey de kendi kendimize yeteceğiz diye bir şey yok. Bin kilo buğday mı yoksa bin kilo zeytin mi üretmek lazım? Ve ya pamuk mu üretmek lazım? Ana amaç ithalatın fazla olduğu tarım ürünlerini desteklemek. Önemli olan maksimum ürün ve verimliliği sağlamak" diye konuştu.

Yorumlar