Pakistan'da rakip hizipler çatıştı: 22 ölü

Pakistan'ın Kuzeybatısında, aşiretlerin kontrolündeki bölgede farklı gruplar arasında şiddetli çatışmalarda en az 22 kişi öldü, 14 kişi de yaralandı.

Dünya 22.06.2008 - 00:40 22.06.2008 - 00:40

Pakistan'ın kuzeybatısında, aşiretlerin kontrolündeki bölgede farklı gruplar arasında şiddetli çatışmalarda en az 22 kişi öldü, 14 kişi de yaralandı.

Afganistan sınırındaki çatışmalar, ağır silahlı yüzlerce Leşker-i İslami savaşçısının Tera bölgesinde rakip Ensar-ül İslam mevzilerine saldırmasıyla patlak verdi. Bir mahalli yetkili, iki tarafın birbirlerine makineli silahlar ve roketlerle saldırılarda bulunduğunu söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, çatışmaların şiddetle devam ettiğini, ölü sayısının büyük ölçüde artmasının beklendiğini ifade etti.

Leşker-i İslami, Taliban'a yakınlığıyla biliniyor. Leşker-i İslami'yle Ensar-ül İslam, daha önce de bölge hakimiyeti için şiddetli çatışmalar içine girmişti. Pakistan'ın aşiretlerin kontrolünde olan Afganistan sınırındaki bölgenin El Kaide ve Taliban'a barınaklık yaptığı ifade ediliyor.

Yorumlar