Paşinyan aylar sonra itiraf etti: Karabağ'ı vermek zorunda kaldık!

Karabağ'ın özgürleştirilmesinin ardından Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan itiraf geldi. İşte Paşinyan'ın o açıklamaları...

Dünya 07.10.2021 - 16:39 07.10.2021 - 16:45

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ı tarihi bir hezimete uğratarak Karabağ'ı işgalden kurtarmasının yankıları, aradan geçen süreye rağmen hala devam ediyor. Yenilginin şokunu henüz üzerinden atamamış olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'dan itiraf geldi.

Litvanya'ya ziyarette bulunan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkedeki Ermeni toplumu ile bir araya geldiği görüşmede, Karabağ'ı işgal ettikleri ve Azerbaycan'ın üstünlüğü nedeniyle geri teslim etmek zorunda kaldıkları itirafında bulundu.

"VERMEK ZORUNDA KALDIK"

Paşinyan, "Savaşı önlemenin tek koşulunun toprakların geri verilmesi olduğu anlaşılmalıdır. Geri vermek zorunda kaldık. Onları tutmak yanlıştı. Aslında yedi ilçeyi koşulsuz iade etmeliydik" dedi.

"ELİMİZDE TUTAMAZDIK"

Konuşmasında Ermenistan'ın Karabağ'ı işgal etmesinin ardından Şuşa'da hiç ev yapılmadığını söyleyen Paşinyan, "Bunun nedeni nedir?" diye sordu.

Katılımcılardan birinin cevabı üzerine de "Karabağ'ı elimizde tutabileceğimizden kimse emin değildi. Sen söyledin ben söylemedim" şeklinde konuştu.

BBC NEWS AZERBAYCAN

Yorumlar