Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu iki asker şehit oldu.

Kuzey Irak'ta devam eden Pençe-Kilit Harekatı'nda iki asker şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, operasyon bölgesindeki bir üsse bugün bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu 3 askerin yaralandığı bildirildi.

Çavuşoğlu açıkladı! Türkiye ve İsrail karşılıklı olarak büyükelçi atama kararı aldı Çavuşoğlu açıkladı! Türkiye ve İsrail karşılıklı olarak büyükelçi atama kararı aldı

Yaralı askerlerden Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca ve Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

2 TERÖRİST ETKİSİZ ÖLDÜRÜLDÜ

Bu arada Pençe-Kilit bölgesinde 2 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

MSB'den yapılan açıklamada "Terörü bitirmekte, milletimizi bu beladan kurtarmakta kararlıyız. Kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız neticesinde Pençe-Kilit bölgesinde 2 PKK'lı terörist daha etkisiz hâle getirildi. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız devam edecek" ifadelerine yer verildi.

Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca'nın Konya'daki ailesine şehadet haberi verildi.

Askeri yetkililer, Çumra ilçesine bağlı İçeri Çumra Mahallesi'ndeki şehidin baba ocağına gitti. Yetkililer, baba Bayram ile anne Yasemin Koca'ya oğullarının şehadet haberini iletti.

Şehidin babaevine Türk bayrakları asılırken, haberin duyulmasıyla Koca ailesinin komşuları ve vatandaşlar, taziye için eve geldi.

Nişanlı olduğu öğrenilen şehidin cenazesi, ikindi namazına müteakip İçeri Çumra Mahallesi'nde toprağa verilecek.