Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin tribünlerdeki sloganlardan sonra yeni bir sürece girdiğini savundu.

"Tribünlerdeki saf yürekli seyircinin 'hükümet istifa' sloganlarının, yeni bir tertibin sloganı olduğunu" ifade eden Perinçek, "Hükümet, kamuoyunu ve futbolseverleri uygulanan tertibin arkasındaki güç konusunda en yetkili ağızdan bilgilendirmelidir. Öyle soyut laflarla değil, bu tertibin merkezinde Amerika'nın bulunduğu somut kanıtlarla açıklamalıdır." diye konuştu.

Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğim! Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğim!

Yapılacak seçimlerin daha önceki seçimler gibi iktidar ve seçenekleri arasında olmayacağını ileri süren Perinçek, "Önümüzdeki seçim son tahlilde Türkiye ile Amerika emperyalizmi arasındaki seçimdir. Türkiye cephesi, seçmene bir iktidar projesi sunuyor. İYİ Parti ve CHP yöneticileri ise Türkiye'nin önüne bir kaos seçeneği koymaktadır. Atlantik tayfasının seçimi kazanması durumunda iktidar ortakları FETÖ ile HDP, PKK'dır." değerlendirmesine bulundu.

Türkiye'nin yeni bir hükümet mimarisine ihtiyacı olduğunu dile getiren Perinçek, büyük zorluklarla karşı karşıya olunduğunu belirtti.

Perinçek, şunları kaydetti:

"Büyük zorlukların üstesinden gelecek hükümet, günümüz koşullarında, Cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ortaklığında kurulabilir. Bu hükümet, AK Parti ile onu destekleyenlerin kuracağı bir hükümet değildir. Türkiye'yi birlikte yönetme hükümetidir. Bu seçenek milli siyaset izleyen güçlerin ötesinde CHP ve İYİ Parti'nin vatansever kitlelerini de seferber edecektir."