Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, skandal bir açıklamada bulundu. Perinçek, "Hz. Muhammed’in Bedir Savaşı'na hayır diyebilir misiniz? Zulme karşı savaştılar. Dünyada savaşlar var, haksız savaşlar var. Haklı savaşa evet, haksız savaşa hayır" dedi.

Tunceli'de teröristlerin kullandığı depo ve sığınak imha edildi Tunceli'de teröristlerin kullandığı depo ve sığınak imha edildi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'daki Çıkış Yolu programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Perinçek, programda Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarını değerlendirdi. İki ülke arasındaki gerilimi ABD üzerinden değerlendiren Perinçek, Rusya'nın emperyalizme savaş açtığını ve Ukrayna'ya barış getireceğini belirtti. "Savaşa hayır" sloganını da saçma bulduğunu belirten Perinçek, Putin'in saldırısını Hz. Muhammed'in zulme karşı yaptığı savaşlara benzeterek skandal bir yorumda bulundu.

Perinçek şunları söyledi:

"HZ. MUHAMMED'İN SAVAŞINA HAYIR DİYEBİLİR MİSİNİZ"

"Milli Kurtuluş Savaşı’na evet, emperyalist savaşına hayır! Savaşa karşıysak ABD’nin genişlemesine tavır alacağız. Savaşa hayır diyenlerin hiçbiri NATO’ya hayır demiyor. ABD emperyalizmine hayır demiyor. Uhud Savaşı'na, Hz. Muhammed’in Bedir Savaşı'na hayır diyebilir misiniz? Zulme karşı savaştılar. Ona da hayır derseniz Müslümanlık ortada kalmaz. Dünyada savaşlar var haksız savaşlar var. Haklı savaşa evet, haksız savaşa hayır. Rusya'nın bu müdahalesi, hem Türkiye'nin hem Çin'in hem de İran'ın yararına"