Olayın sıcaklığı geçtikten sonra ülkeye döneceğini belirten Tema, “Ters kelepçeli fotoğraflarım olsun istemedim. 4-5 ay sonra Türkiye’ye gelirim. Olay soğumuş olur. Kimsenin de umrunda olmaz." dedi.

Müfteri Tema, kamuoyunda istediği desteği bulamayıp tepkiyle karşılaşınca muhalefet partilerine seslendi. 'Ülkeyi savunduğunu iddia eden Tema "Muhalefet partilerinden ses çıkmıyor. Bu ülkeye şeriatın gelmesi gerektiğini söyleyen bir adama karşı Laikliği ve Cumhuriyeti savunuyorum. Ülkesini savunan vatandaş linç ediliyor, can ve hapse atılma korkusu yaşıyor. Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, Peygamberimize hakaret eden Diamond Tema adlı YouTuber hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ayrıca program hakkında erişim engeli de talep edildi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Milletimiz demokrasiye sahip çıktı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Milletimiz demokrasiye sahip çıktı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Değirmenci, ''Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/ 2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi.'' ifadelerini kullandı.