PKK'nın Faraşin kampı ele geçirildi!

Güvenlik güçlerinin Şırnak'ta düzenlenlediği operasyonda, Beytüşşebap ilçesine bağlı Faraşin bölgesinde teröristlerin kamp olarak kullandıkları 3 katlı mağarada çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Gündem 02.06.2019 - 18:50 02.06.2019 - 18:50

Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışma neticesinde, Şırnak ili Beytüşşebap ilçesi Faraşin bölgesi Versimaylık mevkiinde, PKK'lı teröristlere ait büyük çaplı barınma alanları olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bölgeye Şırnak İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı ve Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanlığına bağlı unsurlar tarafından ortak operasyon düzenlendi. Başlatılan “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hayati Bilgin 2019-1” operasyonunda 3 katlı mağara tespit edildi.

Mağaranın PKK'lı teröristler tarafından "Berıtan Kocer Kış Kampı" olarak adlandırıldığı, girişten ilk kata 70 metrelik bir tünel ile ulaşıldığı, 3 katlı olan mağaranın her bir katının tavan yüksekliğinin 8 metre, genişliğinin 15x10 metre olduğu ve teröristlerin kış üstlenmesi için kullandığı tespit edildi. Mağara, güvenlik güçleri tarafından kullanılamaz hale getirildi.

Mağarada yapılan aramada, ağırlıklı olarak siyasi ve ideolojik içerikli kitaplardan oluşan 100 kitaplık kütüphane, 1 adet uyku tulumu, 1 adet şemsiye, 1 çift arazi botu, 7 adet kurulu vaziyette büyük çadır ele geçirildi. Çadırların içinde teröristlerin sözde eğitim için kullandığı okul sıraları da bulundu.

Mağaradaki aramada ayrıca 40 tane dolu büyük tüp, bir tane sanayi tipi fırın ve çok sayıda yaşam malzemesi de gele geçirildi.

Yorumlar (1)