CHP yönetiminde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde terörle iltisaklı çalışan skadallara bir yenisi daha eklendi. Terör örgütü PKK'nın savunuculuğunu yaptığı gerekçesiyle kapatılan İMC TV'nin Genel Yayın Yönetmeni olan Soner Şimşek, İBB İSMEK Uzaktan Eğitim programının başına getirildi. 

AK PARTİLİ İSİM SORU ÖNERGESİ VERDİ

Meclis 2'nci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleşen oturumda söz alan AK Partili Meclis Üyesi Uğur Korkmaz, mahkeme tarafından frekansı kapatılan İMC TV çalışanı bir ismin İSMEK'te yüksek bir maaşla işe başlatılmasına yönelik soru önergesi verdi. Korkmaz, "İMC TV, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK ve KCK propagandası yaptığı gerekçesiyle yayın frekansı kapatılmıştır. Gerekçe olarak 'milli güvenliği tehdit eden yapı, oluşum ve gruplar ile terör örgütüne aidiyeti belirlenen kanallar' ifadesi kullanılmıştır. Bu kanalın o dönemde genel yayın yönetmenliğini yapan Soner Şimşek'in İSMEK uzaktan eğitimin başına üst düzey yönetici yapıldığı bilgisi doğru mudur?" ifadelerini kullandı.

25 BİN TL MAAŞ

Bakan Karaismailoğlu'ndan 198 milyar dolarlık yatırım müjdesi Bakan Karaismailoğlu'ndan 198 milyar dolarlık yatırım müjdesi

Şimşek'in 25 bin TL maaş ile işe başlatıldığı iddia ediliyor.