Polisi ısıran HDP'li Saliha Aydeniz yere kapaklandı!

Diyarbakır'da polisin ısrarına rağmen izinsiz bölgeye geçmeye çalışan HDP'li Saliha Aydeniz'in arkasından koşan polis memuru, kaygan zeminde kayarak çarptığı Aydeniz ile birlikte yere düştü.

Gündem 15.02.2019 - 18:45 15.02.2019 - 18:45 Bülent Deniz

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in açlık grevine destek olmak üzere gruplar halinde Diyarbakır'a gelen HDP'liler, Güven'in evine yürümek istedi. Şehrin her yerinde güvenlik önlemlerini arttıran polis ekipleri, toplanan kalabalığın yürümesine izin vermedi.

POLİSLERLE TARTIŞTI

Şanlıurfa yolu üzerinde bir araya gelen ve yürümek isteyen kalabalığa polis ekipleri izin vermeyince, Van'da kadın polisin kolunu ısıran HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, polis ekipleri ile kısa süreli tartışmaya girişti.

BİRLİKTE YERE DÜŞTÜLER

Polis ekiplerinin izin vermediği Aydeniz, "Bana dokunamazsınız" diyerek polislerin kapattığı yerden çıkıp, farklı bir yönden izinsiz alana doğru gitmeye kalkıştı. Bu durumu fark eden bir polis memuru, Saliha Aydeniz'i durdurmak isterken koştuğu sırada yağmurdan dolayı kayganlaşan zeminde kayarak, Aydeniz ile birlikte yere düştü.

Dengesini kaybeden bir polis memuru, HDP'nin kol ısıran vekili Saliha Aydeniz'in düşmesine sebep oldu.

PKK'ya yakın haber siteleri, kol ısırmasıyla bilinen Saliha Aydeniz'in hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@