Abdülkadir Selvi'den bomba yazı! 'Makam aracında hıçkıra hıçkıra...'

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, gündeme bomba gibi düşecek bir yazı kaleme aldı. Selvi kaleme aldığı yazıda, CHP'deki gelişmeleri ve seçim gecesini değerlendirdi. Seçim gecesinin yazılmayanları başlığı altında çarpıcı ifadelere yer verdi. İşte o yazı...

Abdülkadir Selvi'den bomba yazı! 'Makam aracında hıçkıra hıçkıra...'
İşte Abdülkadir Selvi'nin CHP'deki gelişmeler ve seçim gecesi başlıklı kaleme aldığı yazının bir bölümü...

CHP'de kılıçlar çekildi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı bir performans ortaya koyan Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'ndan CHP Genel Başkanlığı'nı kendisine bırakmasını istedi.

Peki Kılıçdaroğlu çekilmezse ne olacak? Muharrem İnce, "Hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi" diyerek olağanüstü kurultay için düğmeye bastı.

YEMEKTE KONUŞULANLAR

Muharrem İnce, yemekte de Kılıçdaroğlu'na birkaç kez çekilmesi ve partinin başına kendisinin geçmesi çağrısında bulunuyor. Kemal Bey her defasında tebessüm ederek geçiştiriyor. Ya da geçiştirdiğini sanıyor. O nedenle İnce'nin açıklamalarına, "Siyasi nezaketsizlik" diye sert tepki gösterdi.

CHP'de artık ok yaydan çıktı. Olağanüstü kurultayın toplanması için İnce taraftarlarının 1266 delegenin yarısının imzasını toplaması gerekiyor.

CHP'DE SORUN DERİNDE

CHP her seçime giderken büyük heyecan dalgası oluşturuyor. Seçim gecesi büyük bir hüsran yaşanıyor. Seçim sabahı ise ilk iş genel başkanı istifaya davet etmek ve olağanüstü kurultay çağrısı oluyor.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, o nedenle, "CHP'de şimdi münakaşa zamanı değil, müzakere ve muhasebe zamanı. Çünkü kurultayın sonucu ne olursa olsun CHP'nin bir şey kazanacağını zannetmiyorum. CHP'ye yönelik psikolojik duvarı aşacak tedbirleri bulup hayata geçirmemiz lazım" diyor.

SEÇİM GECESİNİN YAZILMAYANLARI

Ama CHP'de böyle bir gündem yok. Bu parti neden seçim kazanamıyor sorusuna cevap aramak yerine seçim gecesine ilişkin komplo teorileri üretmekle meşguller.

Bu arada seçim gecesine ilişkin olarak yazılanlar doğru değil ama doğrular da henüz yazılmadı. Sadece CHP'de değil, seçimi kaybeden liderler tam bir hüsran yaşıyor. Makam aracına kendini atıp hıçkıra hıçkıra ağlayanlardan sinkaflı küfürler savuranlara kadar. Neler var neler...
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5