Ahmet Arslan: Ülkenin Geleceği Bugünden Daha İyi Olacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Güçlü birlikteliğimiz olduğu sürece ülkenin geleceği bugünden daha iyi olacak." dedi.

Ahmet Arslan: Ülkenin Geleceği Bugünden Daha İyi Olacak
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Kars İl Başkanlığının Kars Park Otel'de düzenlediği AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da Karslıların önemli bir oy oranıyla halk oylamasına destek verdiğini vurgulayarak, bütün Karslılara ayrı ayrı teşekkür etti.

Bir süre önce Çin'de olduklarını anımsatan Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin bir dünya projesi olması nedeniyle dış ülkelerde de gündem olduğunu aktardı.

"Hizmet edenlerin arkasında durmak zorundayız"

"Güçlü olmak zorundayız, güçlü şekilde sayın cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın, hizmet edenlerin arkasında durmak zorundayız." diyen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok kıymetli bir coğrafyadayız. Atalarımızın şehit olmak pahasına bize vatan, yurt olarak bıraktıkları bu topraklar çok kıymeti, çok değerli. Bizim için kıymetli, bizim için değerli de dünya içinde böyle. Dünyanın gözü bu topraklar üzerinde. Türkiye'nin büyümesini isteyenlerin de göz burada. Dünyadaki mazlumlar, mağdurlar diyorlar ki Türkiye 'dünyada her yerde bizim sıkıntılarımıza çare olsun, derman olsun.' Türkiye'nin bu bölgede söz sahibi olmasını istemeyen ve eskiden olduğu gibi, at oynatmak isteyenler de hiç boş durmuyorlar. Onlar da Türkiye zayıf düşsün, Türkiye güçsüz olsun, Türkiye perişan olsun diye uğraşıyorlar. İşte onun için bu topraklar çok önemli. Bu vatan çok önemli."

"Omuz omuza durmamız lazım"

Millet olma şuurunun 15 Temmuz'da bir kez daha yaşatıldığını vurgulayan Ahmet Arslan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Millet, 15 Temmuz'da tanklara, uçuklara, tüfeklere, toplara karşı tereddüt etmeden gitti. Allah onların hepsinden razı olsun. Allah milletten razı olsun ki, 15 Temmuz'da millet olma şuuru ile meydanlara indiler ve bunu ispatladılar. Aynı mücadele güçlü şekilde devam ediyor. Onun için Suriye'de, ülke içinde şehitlerimiz oluyor. Rabbim bizi şehitlerin şefaatine nail etsin. Rabbim güvenlik güçlerimizin hepsine kolaylık versin. Çünkü içimizdeki hainler de dahil dış düşmanlar da dahil düşman eksik olmuyor. Güçlü şekilde geleceğe yürümek zorundayız, omuz omuza durmamız lazım. Bu güçlü birlikteliğimiz olduğu sürece Kars'ın da, ülkenin de geleceği bugünden daha iyi olacak."

TRT HABER
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5