AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Danışma Kurulu Oluşturacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'de 'danışma kurulu' oluşturacağını yazdı. Selvi, kurul için ''Ak saçlılar heyeti' olmayacak' ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Danışma Kurulu Oluşturacak
Abdulkadir Selvi, kurul için "'Ak saçlılar heyeti' olmayacak" ifadelerini kullandı.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"AK Parti'de yeni bir kurul geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu düşüncesini MKYK toplantısında açıklıyor. 'Danışma Kurulu' oluşturulacağını söylüyor. Ama Danışma Kurulu'nun kimlerden oluşacağı ve kime bağlı çalışacağı konusunda bir ayrıntı vermiyor.Danışma Kurulu tecrübe ve birikime sahip isimlerden oluşacak. Fakat bir 'Ak saçlılar heyeti' olmayacak. Bir misyonu da Cumhurbaşkanlığı, Genel Merkez ve Meclis Grubu arasındaki koordinasyonu sağlamak olacak. Böylece Cumhurbaşkanlığı, Genel Merkez ve Meclis grubu arasında bir kopukluk yaşanmasının önüne geçilmiş olacak. Tecrübesi, bilgisi, birikimi ile ön plana çıkan ‘AK Saçlılar'la birlikte üç mekanizma arasında koordinasyonu sağlayacak isimlerden oluşacak.

Cumhurbaşkanı'nın 'Danışma Kurulu'nu geciktirmeden devreye sokması bekleniyor. Danışma Kurulu'na sadece AK Parti'nin değil, muhalefetin de ihtiyacı var.

AK Parti'de bir ihtiyaç daha var. Cumhurbaşkanı, 16 Nisan'dan bu yana her konuşmasında, 'Kucaklayıcı olacağız' diyor. Kongrede onu söyledi, MKYK toplantısında, 'Kucaklayıcı olacağız' diye konuştu. Grup konuşmasında 80 milyonu kucaklamaktan söz etti. Çok yerinde bir tespit. Ama en çok AK Parti'nin ihtiyacı var. AK Parti önce kendi içinde kucaklaşmalı."

HÜRRİYET

 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5