banner30

banner29

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Gündemimizde Erken Seçim Yok

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına ilişkin "Bu, çok ucuz bir siyasi hamle. Bizim gündemimizde herhangi bir şekilde bir erken seçim yok." dedi.

Siyaset 27.10.2017, 21:19 27.10.2017, 21:19
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Gündemimizde Erken Seçim Yok
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti MKYK toplantısına verilen arada açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, "Kasım ayı son haftasında il kongrelerine başlayacağız ve Mart sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Büyük Kongre için olağan tarih olarak da 12 Eylül gibi görüyoruz ama bu tarihte bir değişiklik olabilir." dedi.

'Hiçbir makam hiç kimsenin üzerine tapulu değildir'

Ünal, "Biz şunu biliriz ki mahkeme kadıya mülk değildir. Hiçbir makam hiç kimsenin ebedi mülkü de değildir, üzerine tapulu hiç değildir. Hepimiz bir gün yerlerimizi, aynı görevleri çok daha büyük heyecanla, çok daha fazla enerjiyle, çok daha büyük vizyonla yerine getirecek birilerine bırakırız. AK Parti, meselelere bu şekilde bakar." diye konuştu.

'Gündemimizde erken seçim yok'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına ilişkin Ünal, "Bu, çok ucuz bir siyasi hamle. Bizim gündemimizde herhangi bir şekilde bir erken seçim yok. Bizim, milleti de bir seçim külfetine taşımak gibi bir niyetimiz yok. Bunu açık ve net bir şekilde ifade ediyorum, bizim gündemimizde bir erken seçim yok." ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Büyükada'daki toplantıya ilişkin davadaki tahliyeler konusunda ise, şunları söyyledi:

"Maalesef Alman Dışişleri Bakanı seçim öncesi sürdürdüğü hoş olmayan tavrını sürdürüyor. Kullandığı ifadeler öncelikli olarak bizim hakimlere, savcılara yani bu ülkenin hakimlerine, savcılarına, hukuk sistemine, yargısına hakarettir. Bu ülkede müzakereyle, uluslararası görüşmelerle yargı karar vermez. Yargı kendi tarafsızlığı ve bağımsızlığı gereği karar verir. Dışişleri Bakanının kullandığı, Schröder'in arabuluculuk yaptığı ve bu arabuluculuğun sonucunda da söz konusu tutukluların serbest bırakıldığı ifadesi son derece çirkin bir ifadedir."

AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?