Ak Parti Van milletvekili adayı Gülaçar'a saldırılar devam ediyor

AK Parti tarafından Van’da milletvekilliğine birinci sıra aday olarak gösterilen Osman Nuri Gülaçar hakkında başlatılan karalama kampanyası bir kez daha sahneye kondu.

Ak Parti Van milletvekili adayı Gülaçar'a saldırılar devam ediyor
AK Parti Van 1. sıra Milletvekili adayı Osman Nuri Gülaçar’a sosyal medya üzerinden yapılan ahlaksız saldırılar adaylığı açıklandığı günden beri devam ediyor. PKK sempatizanı Amed Dicle ve Birgün Gazetesi yazarı Erk Acarer karalama kampanyasını başlatanlar arasında yer alıyor. 2009 yılında şu an çoğu tutuklu ya da firari olan FETÖcü TEM müdürü, savcı ve hakim tarafından Gülaçar’ın evine El Kaide Van sorumlusu suçlamasıyla baskın düzenlenmiş. Fakat çıktığı ilk mahkemede beraat kararı alıp serbest kalmış. 2014’de 17/25’in devamı olarak Osman Nuri Gülaçar’a tekrar operasyon yapılıyor. Fakat evde olmadığı için gözaltına alınmıyor. Aynı gün TEM müdürü FETÖ’den dolayı görevden alınınca operasyon çöküyor. 24 Haziran seçimlerine girilirken bu mesnetsiz iddialar üzerinden Osman Nuri Gülaçar’a yapılan saldırılar bazı kişi ve gruplar tarafından ahlaksızca devam ettiriliyor.2014 yılında aynı iftira ve saldırılara maruz kalmıştı

Van milletvekili 1. sıra adayı Osman Nuri Gülaçar Erdoğan’ın çok sevdiği ve güvendiği biri. Daha önce Gülaçar’ın hakkında “Pırıl pırıl bir insan” ve “Yolsuzluğa ve yoksulluğa neşter vuracak bir isim” açıklamalarında bulunmuştu. 2014 yılında Van Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde BDP’nin karşısına onu çıkartarak bu güvenini belli etmiş. Bölgede kanaat önderi, dürüst ve çalışkan olmasıyla bilinen Osman Nuri Gülaçar’ın adaylığı o zaman bazı çevreleri ciddi rahatsız etmiş ve sistematik saldırılara başvurmuşlardı. Bunlardan birisi evine bomba atılması. Gece vakti evine ses bombası atılmıştı. O anda evde kimsenin olmaması olası bir zararı önlemişti. Bu olaydan bir gün önce esnaf ziyareti sırasında BDP’li grubun taşlı saldırına uğramıştı. Bir binaya girerek yaralanmaktan son anda kurtulmuştu. Bugün Osman Nuri Gülaçar yine Ak Parti tarafından Van 1. Sıradan milletvekili adayı gösterildi. Yine bazı grupların ahlaksız saldırıları devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5