banner29

'Akşener, Mersin kumpasını çözdü!'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ın, İYİ Parti teşkilatının listeleri geç teslim etmesi nedeniyle aday olamamasını köşesinde değerlendiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İYİ Parti'ye ilişkin kulis yazdı. İYİ Parti'de, bir ayağı Mersin'de diğer ayağı ise Parti Genel Merkezi'nde olan bir çifte kumpas olduğunu öne süren Selvi, "Akşener, Mersin kumpasını çözmüş durumda. Ancak seçimler nedeniyle operasyon yapmıyor" dedi.

Politika 26.02.2019, 15:53 26.02.2019, 15:55
'Akşener, Mersin kumpasını çözdü!'

Abdulkadir Selvi, "Seçimlerden sonra İYİ Parti'yi ne bekliyor?" başlığıyla yayımlanan yazısında aday listelerinin geç teslimi sonucu Mersin'de aday çıkaramayan İYİ Parti'ye ilişkin kulis yazdı.

Partisinin Genel Başkan Meral Akşener'e çelme taktığını ileri süren Selvi, yazısında bahsettiği kumpasın içerisinde Mersin İl Başkanı Servet Avcı ve partinin kurucularından Koray Aydın'ın bulunduğunu öne sürdü.

Selvi'nin yazısındaki ilgili kısımlar şöyle:

"İYİ Parti'nin yerel seçimlerde en çok iddialı olduğu Mersin'de adaylık başvurusunda bulunulamaması partiyi zor durumda bıraktı. Meral Akşener'in "Mersin'de biz içeriden vurulduk" demesinin bir hikmeti var. Akşener, Mersin kumpasını çözmüş durumda. Ancak seçimler nedeniyle operasyon yapmıyor. Sadece İl Başkanı Servet Avcı görevden alındı. Partide, bir ayağı Mersin'de diğer ayağı ise İYİ Parti Genel Merkezi'nde olan çifte kumpas üzerinde duruluyor. İl Başkanı Servet Avcı'nın Mersin'deki ilişki ağı mercek altına alınmış durumda.

"TEK SORUMLU KORAY AYDIN"
İYİ Parti'ye yakın olan Yeniçağ gazetesinden Orhan Uğuroğlu ise 21 Şubat tarihli yazısında Akşener'e "İhanet dediğiniz Mersin skandalının tek sorumlusu Koray Aydın'dır" diye seslenmişti. Akşener'le birlikte MHP'den istifa ederek İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Koray Aydın, Teşkilat Başkanlığı'nı yürütüyor."

"ÜMİT ÖZDAĞ '1 NİSAN'A KADAR BEN YOKUM' DEMİŞ"

İYİ Parti siyasi kaderinin en önemli seçimlerinden birine gidiyor. Hani Tayyip Bey 'beka seçimi' diyor ya, bu söz asıl İYİ Parti için geçerli. Eğer İYİ Parti yerel seçimlerde büyük bir hüsran yaşarsa, parti birçok gelişmeye gebe demektir. Böylesine bir kader seçiminde İYİ Parti'yi kuran isimlerden biri olan Ümit Özdağ, 'Ben 1 Nisan'a kadar yokum' demiş, Genel Başkan Yardımcılığı'nı askıya almış.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?