Arap generalden küstah Türkiye çıkışı! 'Türkiye'yi kuşatmalıyız'

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dşişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan'ın Türkiye karşıtı açıklamalarından sonra bu kez de Suudi Arabistan'dan da benzer bir açıklama geldi. Suudi Arabistanlı bir General, "Katar ve Türkiye'yi disipline etmemiz ve bunlara karşı gerekli önlemleri almamız lazım. Zira bu iki ülke, süper güç ülkesi gibi davranıyor." dedi.

Arap generalden küstah Türkiye çıkışı! 'Türkiye'yi kuşatmalıyız'
Suudi General El Şehri, Türkiye ile Katar'ın bölede süper güç gibi olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da alanda en çok söz sahibi olan liderlerden biri olmasını hazmedemedi. Türkiye'ye karşı harekete geçilmesi gerektiğini savunan El Şehri, "Türkiye süper güç gibi davranıyor. Erdoğan'ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye'yi kuşatmalıyız" dedi.

Katar rejimini çirkin olarak niteleyen el Şehri, bu rejimin disipline edilmesi gerektiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye'nin kuşatılması gerektiğini vurguladı.

Yine bu bağlamda Suudi yazar Muhammed el Owain, Katar ve Türkiye'yi Libya'daki ve bölgenin başka ülkelerindeki terörü desteklemek ve korumakla suçladı ve Arap Baharını "güz" olarak nitelendirdi.

Yazara göre "Arap Güzü" Arap bölgesini parçalamak için başlatıldı. Yazar ayrıca, Katar ve Türkiye'nin, el Kaide ve DEAŞ örgütlerinin unsurları aracılığıyla ve Katar'ın paralarıyla Libya'da devletçikler ve eyaletler oluşturmakla suçladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5