banner30

banner29

Ayet Okuduğum İçin Açığa Alındım Diyen Vaize Bozdağ'dan Sert Cevap!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik iftiralara, hakaretlere cevap verdi.

Siyaset 03.11.2017, 19:43 03.11.2017, 19:43
Ayet Okuduğum İçin Açığa Alındım Diyen Vaize Bozdağ'dan Sert Cevap!
İstanbul’da 2. Kıraat Sempozyumunda konuşan Bozdağ, İhsan Şenocak’ın açığa alınmasından sonra Diyanet'e yöneltilen hakaretlere, iftiralara cevap verdi.

İşte Bekir Bozdağ'ın açıklamaları:
Bazen ehli sünneti savunmak için bunu söylemek istediğinizde vay ehli sünnet düşmanlığı yapıyor deniyor. Kimse ehli sünnet düşmanlığı yapmıyor. Elhamdülillah bu memleket ehli sünnet anlayışı üzerinedir. Ben de öyleyim hepimiz de öyleyiz. Ama ehli sünnetçilik yaptığınızda tam da mezhepçilik ateşini yakmak isteyenlerin dediği gibi öbür mezhepçilerin karşısına başka bir mezhepçilik anlayışını korursunuz. O da ayrı bir felakete götürür. Biz bunu söylüyoruz, gelmeyelim oyuna. Bir tuzak  var ve bu tuzağın karşısında hepimizin birlikte durması birlikte hareket etmesinde fayda var.


Diyanet İşleri Başkanlığımız üzerinde kopartılan fırtınayı da iyi değerlendirmekte fayda vardır. Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’nin ve Türk milletinin anayasal kuruluşlarından bir tanesidir. Diyanet’i  yıpratmak isteyen çok çevreler var. Herkes farklı gerekçeye sahip. Diyanet şunu yapıyor, niye yapıyor, şunu yapmıyor, niye yapmıyor. Herkes buradan bir şey alıyor. Çok net söylüyorum;

Eğer Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanları olmasın memleket camii camii bölünür. Emin olun, ben öyle inanıyorum. Bunu ben söyledim diye çok kızacak olan da var biliyorum ama Diyanet bir çatı kurulu esasıdır.


DİYANET'E ATILAN İFTİRALARA CEVAP


Son günlerde bir soruşturma nedeniyle medyada şurada burada Diyanet’e bir sürü iftiralar var. Deniyor ki ayet okudu hadis okudu diye birisini Diyanet açığa aldı. Bunu diyenler yalanın alasını söylüyorlar.

Ak Parti’nin iktidar olduğu dönemde sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu dönemde bu ülkede Müslümanların yaşadığı sorunların nasıl çözüldüğü, özgürlük alanlarının nasıl genişlediği ve dini konularda nasıl bir rahatlama olduğu dün gibi ortada.


HİLAL HABER
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?