banner5

banner29

Bahçeli'den erken seçim çağrısı: 26 Ağustos'ta yapılmalıdır!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim çağrısı yaparak "26 Ağustos'ta hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimi yapılmalıdır." dedi.

Siyaset 17.04.2018, 12:03 17.04.2018, 12:03
Bahçeli'den erken seçim çağrısı: 26 Ağustos'ta yapılmalıdır!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"CHP'nin OHAL bahanesiyle başlattığı oturma eylemi fikren sakat, ahlaken sakıncalı, ruhen hastalıklıdır. Yürüdüler olmadı, şimdi de oturmaya başladılar. Bunlar oturdukları zaman kalkmayı bilmezler, kalktıkları zaman yürümeyi bilmezler."

Suriye'deki kimyasal saldırı

"Kabulü olmayan barbarlığa insanlık haklı tepki göstermiştir. Başta ABD ve İngiltere Esad'ın yaptığını söylemiş. Rusya beklendiği üzere bunu düşünmemiştir. Suriye'de masumlar hayatlarını kaybederken, Suriye'deki güç mücadelelerine nüfuz edilmiştir. Şayet füzeler atılırsa Rusya rejimi savunacağını ilan etmiştir. ABD başkanı yeni yetme ergen gibi Rusya'ya meydan okudu. Gerilim bununla da kalmadı. Rusya Doğu Akdeniz'de tatbikat yapılacağını ve Suriye'ye 50 KM'den fazla yaklaşanı vuracağını söyledi.

ABD, İngiltere, Fransa 100 füze atarak harekat yapmıştır. Küçük çaplı bu harekat mesaj yollamıştır. İran bu harekata tepki göstermiştir. Rusya'nın karşılık vermeyerek eleştirmesi ABD ile gizli kapaklı hesapların olduğunu göstermekterdir."

Bahçeli'den seçim mesajı

"Türkiye'nin 2019'u beklemesi bu şartlarda uygun değildir. Cumhurbaşkanlığı seçimleri erkene çekilebilir. MHP takdir hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. 26 Ağustos'ta hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimi yapılmalıdır."

 

AAYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?