banner29

Bakan Kaya'dan Şenocak'a Gönderme: O Tür Hocalara İtibar Etmeyin!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaptığı açıklamada "Pantolon giyen kız çocuğu okula giderse, o baba şöyle şöyle olur' gibi şeyler duyuyoruz bazen. İnanın bu beni herkesten daha fazla yaralıyor. Dinimizde, 'ilim Çin'de de olsa alınız' denirken, bir din adamının dini referans göstererek, kadınlar evde otursun, kadınlar şunu giymesin, bunu yapmasın demesi kabul edilemez. O tür hocalara itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Siyaset 26.11.2017, 17:01 26.11.2017, 17:01
Bakan Kaya'dan Şenocak'a Gönderme: O Tür Hocalara İtibar Etmeyin!

Fatma Betül Sayan Kaya, kadına şiddet ve bakanlığın önümüzdeki süreçlerde atacağı adımlarla ilgili yaptığı açıklamasında 'Pantolon giyen kız çocuğu okula giderse, o baba şöyle şöyle olur' gibi çeşitli açıklamalar yapan İhsan Şenocak'a üstü kapalı göndermede bulundu.


"O HOCALARA İTİBAR ETMEYİN" 


"Diyanet'e bir kadın başkan yardımcısı atandı. Bunu çok önemli buluyorum. Bu ülkede kadın başbakan, bakanlar, milletvekilleri oldu ama Diyanet'te ilk kez bir kadın başkan yardımcısı var. Geçtiğimiz gün, başkanımız ve Huriye Hanım'la birlikteydik. Dedik ki, din eliyle özellikle kadınların ikinci plana atılmasının önüne geçmek zorundayız. Bunun için vaazlarda vs. daha fazla kadın haklarından, kadının dinimizdeki öneminden bahsetmeliyiz. 'Pantolon giyen kız çocuğu okula giderse, o baba şöyle şöyle olur' gibi şeyler duyuyoruz bazen. İnanın bu beni herkesten daha fazla yaralıyor. Dinimizde, 'ilim Çin'de de olsa alınız' denirken, bir din adamının dini referans göstererek, kadınlar evde otursun, kadınlar şunu giymesin, bunu yapmasın demesi kabul edilemez. O tür hocalara itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum."HİLAL HABER

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?