banner29

Bakan Soylu: Pervin Buldan'ı aradım...Bu ülkede PKK'yı kimse yeşertemez!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde HDP'li Pervin Buldan'ı aradığı iddialarına yanıt verdi. Soylu "İlk önce onu aradım. Kendisinin dediğinden fazlası var. Bu ülkede PKK'yı kimse yeşertemez" diye konuştu. Valilere talimat gönderdiğini de belirten Soylu "CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' diye. Bu kadar basit.' dedi.

Siyaset 28.06.2018, 13:46 28.06.2018, 13:46
Bakan Soylu: Pervin Buldan'ı aradım...Bu ülkede PKK'yı kimse yeşertemez!
HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kendisine telefon geldiğini iddia etmişti.

"SOYLU DOĞUBAYAZIT'TAKİ OLAYDAN BİZİ SORUMLU TUTTU"
Buldan konuyla ilgili olarak, "Soylu, Ağrı Doğubeyazıt'ta gerçekleştirilen infazın sorumlusunun partimiz olduğunu iddia etti. 6 milyondan fazla insanın oyunu alan bir partiyi bu tür suçlamalarla karartlamalarına asla izin vermeyeceğiz. Soylu'nun bir partinin Eş Genel Başkanı'nı arayıp tehdit etmesi kabul edilemez. Herkes haddini bilecek, Soylu da haddini bilecek. İçişleri Bakanı bugüne kadar yapması gerekenleri yapmadı, HDP ile uğraştı. Ortada hepimizin kınadığı bir olay var. Gidip suçluları yakalamak yerine partimizle uğraşmaya devam ediyor, tıpkı seçimde olduğu gibi. Bütün bu sözlerini kendisine iade ediyoruz" demişti.

"KENDİSİNİN DEDİĞİNDEN FAZLASI VAR"
Bakan Soylu, Buldan'ın iddialarına yanıt vererek, "İlk önce onu aradım. Kendisinin dediğinden fazlası var. Bu ülkede PKK'yı kimse yeşertemez" dedi.

Soylu katledilen Bengi'nin 10 çocuğu olduğunu hatırlatarak " Kendi çocuğu kızamık olunca hasta olunca hastane hastane koşarlar. En lüks hastanelere giderler. Orada Doğu ve Güneydoğu'da HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Evet aradım. Söylediklerinde eksik yoktur fazla vardır.Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız" diye yanıtladı.

"SANDIKTA BERABERLERSE CENAZEDE DE OLACAKLAR"

Soylu, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili " Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ' CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?