Başbakan Binali Yıldırım: AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır

Başbakan Binali Yıldırım, 16 yılda yapılan yatırım ve icraatlardan bahsederek, "Milli siyasetin adı AK Parti'dir. AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım: AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle;

"AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır"

"Gençler, AK Parti'nin 16 yılına bir bakalım. AK Parti 29 yeni havalimanı demektir. AK Parti dev şehir hastaneleri demektir. AK Parti 285 bin yeni derslik demektir. AK Parti 111 yeni üniversite, hızlı tren, hastane, ambulans, 20 bin kilometre bölünmüş yeni yol demektir. 300 tünel, 78 ile doğalgaz getirmek demektir. İşte bu hizmetler AK Parti'nin karnesinde milletin gönlünde yer almıştır. Bitmedi, bitmezde AK Parti demek Türkiye'yi 3,5 kat büyütmek demektir. AK Parti Türkiye'yi başarıdan başarıya taşıyan kadrolar demektir. AK Parti Marmaray'ı, Avrasya'yı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Ovit Tünelini, dünyanın en büyük havalimanı demektir. Milli siyasetin adı AK Parti'dir. AK Parti terörün belini kıran partinin adıdır.

"Dörtlü ittifak ne diyor? 'Recep Tayyip Erdoğan olmasın da Türkiye'ye ne olursa olsun. Ekonomik istikrar bozulsun Türkiye düşmanlarına gün doğsun. Tarihe geçen liderliği ile Türkiye'yi uçurumun eşiğinden çıkaran Recep Tayyip Erdoğan olmasın da ne olursa olsun.' Siyasi istikrar için durmak yok, ekonomik istikrar için durmak yok, güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'ye durmak yok, Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin cumhurbaşkanı yapmaya var mıyız gençler? AK kadroları güçlü bir şekilde Meclis'e taşıyacak mıyız? Bu aşk, bu heyecan sizde olduğu müddetçe evvelallah kimse bizim sırtımızı yere getiremez."

"Geleceği birlikte inşa ediyoruz"

"Geleceği birlikte inşa ediyoruz. Türkiye'nin bugünü, yarını olan siz gençler ile inşa ediyoruz. Kurucu liderimiz cumhurbaşkanımız genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın millete ait emaneti teslim edeceği nesil sizsiniz. Siz diriliş neslisiniz. Bu millete kumpaslar kuruldu. AK Parti ile millet arasındaki köprüler yıkılmak istendi. Kapatma davası gördük, siyasi yasaklamalar, muhtıralar, 15 Temmuz hain darbesini de gördük. Ama yılmadık. Allah'ın hisabı, zalimin planından daha büyüktür dedik. Tohum saç, bitmezse toprak utansın, edefe varmayan mızrak utansın, hey gidi küheylan koşmana bak sen, çatlarsa doğuran kısrak utansın."

TRT HABER


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5