banner30

banner29

Başbakan Yıldırım: Türkiye'yi Teröre Teslim Etmeyeceğiz!

Başbakan Yıldırım, ''FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, PYD, YPG... Adları ne olursa olsun hepsinin hesabını göreceğiz. Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz'' dedi.

Siyaset 03.11.2017, 15:16 03.11.2017, 15:16
Başbakan Yıldırım: Türkiye'yi Teröre Teslim Etmeyeceğiz!

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Başbakan Binali Yıldırım, "Yiğitlerin diyarı Erzincan'dan bir kez daha ifade ediyorum, FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, PYD, YPG, adları ne olursa olsun hepsinin hesabını göreceğiz. Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz." dedi.

Yıldırım, Erzincan Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen hemşehrilerine hitap etti.

Erzincan'ın bugün kendilerini bağrına bastığını belirten Başbakan Yıldırım, Erzincanlılara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.

"Bizim gözümüz kulağımız memlekette, gönlümüz Erzincan'da. Siz burada iyiyseniz biz de iyiyiz. Burada huzurluysanız biz de huzurluyuz." diyen Yıldırım, büyük Türkiye hedefi yolunda, 81 ilde hizmetlerin, yatırımların vatandaşlarla buluştuğunu ifade etti.

Başbakan Yıldırım, Erzincan'a müjdelerle, yeni yatırımlarla geldiğini vurgulayarak, "Ulaşım, sağlık, eğitim, sanayi, tarım, hayvancılık yatırımlarıyla ihya ettiğimiz Erzincan'da durmak yok." diye konuştu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde dün yaşanan terör saldırısında sekiz, bugün de Diyarbakır'da bir şehit verildiğini anımsatan Yıldırım, şehitlere rahmet, millete baş sağlığı diledi.

Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Dünkü Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında 5 milyar dolar tutarında 22 projeyi karara bağladık. Burada tabii hava savunma sistemi var, tank modernizasyonu var, elektronik koruma sistemleri var, gemiler var. İçişleri Bakanlığımızın, jandarmanın ihtiyaçları var, toplam 22 proje. Bütün bunlarda karar alındı ama önemli tarafı şu, projelerde yerlilik oranı oldukça yüksek." ifadelerini kullandı.


Başbakan Yıldırım ayrıca, "Enflasyon bir sonuç. Şu anda, bugün açıklanan enflasyon oranı yüzde 11,9. Bu, bizim beklediğimizin üzerinde bir sonuç. Hedefimiz Orta Vadeli Planda'da belirttiğimiz gibi önümüzdeki yıldan itibaren bunu tek haneli orana düşürmek." değerlendirmesinde bulundu.


AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?