'BBP, seçimlere AK Parti listelerinden girecek'

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, Cumhur İttifakı bünyesinde 24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlere girmeye hazırlanan Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) AK Parti listesinden seçimlere gireceğini ileri sürdü.

'BBP, seçimlere AK Parti listelerinden girecek'
BBP, seçimlere Cumhur İttifakı ile beraber ve kendi adıyla girmek istediğini her seferinde belirtmiş ancak MHP'den olur gelmemişti. Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, BBP lideri Mustafa Destici'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşerek BBP'den 6-7 ismin Ak Parti listelerinde seçilebilecek yerlerden aday gösterilmesi konusunda anlaştığını yazdı.

Yeni Şafak'tan Mehmet Acet'in, "Abdullah Gül çekildi şimdi ne olacak?" başlığıyla yayımlanan yazısında da BBP'ye dair bilgiler yer aldı. Yazının ilgili kısmı şöyle:

"Büyük Birlik Partisi'nin seçimlere Cumhur İttifakı bünyesinde gireceği biliniyordu.

Yeni bilgi, bu partinin amblemiyle değil, Ak Parti listesinden seçimlere girecek olması.

Yapılan müzakereler sonucu, BBP'den 6-7 ismin Ak Parti listelerinde seçilebilecek yerlerden aday gösterilmesi konusunda mutabakat sağlanmış oldu.

Ayrıca, seçilme ihtimali olan, ‘sınırdaki' sıralamalara da Büyük Birlik Partisi'nden bazı isimlerin aday olarak gösterilmesi kararlaştırıldı."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen gün, Hür Dava Partisi (Hüda Par) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile yaptığı görüşmeyi de anımsatan Yeni Şafak yazarı, şu bilgileri de paylaştı:

"Bu temasın bir ittifak zeminine taşındığı söylenemez.

Ama böyle bir görüşmenin yapılmış olması bile, iki bakımdan önem taşıyor:

1. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ve Kürt seçmenler nezdinde Ak Parti MHP ittifakından rahatsızlık duyanlara, Ak Parti'nin açtığı şemsiyenin salt milliyetçi çevreleri değil, çok daha geniş bir toplum kesimini kapsadığı mesajı verilmiş oluyor.

2. Hüda Par'ın hem siyaset zemininde yürümesi, hem de PKK'ya karşı aldığı pozisyon, devletin en tepesi tarafından hüsnükabul ile karşılanmış oluyor."
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5